Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Czytanie? Dobry trop! Warsztaty z Dariuszem Rekoszem

poniedziałek, 07 października 2019
Projekty: Czytanie? Dobry trop!  Warsztaty z Dariuszem Rekoszem

7 października 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! odbędą się warsztaty detektywistyczne z Dariuszem Rekoszem – autorem prozy przygodowo-detektywistycznej dla dzieci i młodzieży.

Z wykształcenia informatyk i ekonomista. Od 2005 roku pisze książki detektywistyczne cieszące się dużą popularnością wśród młodych czytelników. Swoimi utworami bawi, porusza, uczy, przestrzega i przekazuje cenne wartości. W 2008 roku został Honorowym Ambasadorem Literatury dla Dzieci i Młodzieży Kampanii MAMA, TATA... & MYSELF. Jest zdobywcą grand prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne oraz autorem słuchowisk radiowych i powieści dla dorosłych.

W ramach warsztatów młodzi odbiorcy działań doświadczą integracyjnej przygody z tekstem oraz szyfrem, a także sami sprawdzą się w roli tworzących hasła, szyfrujących i rozwiązujących literackie zagadki. Odpowiedzą m.in. na pytania: co to jest alfabet, jak szyfrować i rozszyfrowywać zwykły tekst oraz czym się różni szyfr z przesunięciem od szyfru tablicowego?

Warsztaty odbędą się w ramach projektu ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: twojejaslo.pl i wirtualnejaslo.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Księgarnie Nova.

Warsztaty odbędą się 7 października 2019 r. (poniedziałek) o godz. 10.00  w Czytelni Regionalnej (ul. Kołłątaja 1).