Projekty: Domowy budżet i zakupy on-line

piątek, 18 maja 2018
Projekty: Domowy budżet i zakupy on-line

W piątek 18 maja 2018 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu  „O finansach...w bibliotece”, podczas którego uczestnicy z zapałem przystąpili do poszerzania swojej wiedzy na temat finansów i bankowości elektronicznej.  Uporządkowali swoją wiedzę o podstawowych źródłach dochodów i wydatków gospodarstwa domowego. Za pomocą kalkulatora internetowego rozwijali umiejętność planowania budżetu domowego.

Druga część spotkania poświęcona była zakupom internetowym. Dzięki porównywarkom cenowym i serwisom opiniotwórczym sklepów internetowych mieli możliwość nauczenia się podejmowania właściwych decyzji zakupowych. Szczególne zainteresowanie wzbudziły praktyczne zajęcia związane z robieniem zakupów on-line. Uczestnicy poznali również instytucje konsumenckie do których mogą zwrócić się o pomoc w przypadku problemów z zakupami tradycyjnymi jak i w sieci.
W przerwach, przy kawie i ciastku, chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi nawyków zakupowych i motywów oszczędzania.

Projekt “O finansach ...w bibliotece – 5. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.