Projekty: Ilustratorka – Elżbieta Wasiuczyńska gościem jasielskiej biblioteki

czwartek, 19 września 2024
Projekty: Ilustratorka – Elżbieta Wasiuczyńska gościem jasielskiej biblioteki

18 września 2024 r. w ramach projektu „Biblio(TEKA) rozmaitości” Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle odwiedziła ilustratorka, malarka i graficzka – Elżbieta Wasiuczyńska.

Podczas warsztatów „Zróbmy sobie książkę” uczniowie 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle dowiedzieli się jak wygląda proces tworzenia książki oraz jaką rolę pełnią w nim: autor, ilustrator, grafik i wydawca. Obejrzeli przykłady ilustracji wykonanych przez naszego gościa.

Każde z dzieci zaprojektowało i stworzyło swoją własną książkę. Ograniczała ich jedynie wyobraźnia. Powstały piękne, kolorowe i wyraziste okładki, za którymi kryły się niesamowite i barwne opowieści z fantastycznymi bohaterami. Powstał także m.in. poradnik o koniach i jeździectwie oraz historia dla fanów sportu. Na koniec zajęć chętni prezentowali swoje książeczki.

Na popołudniowym spotkaniu „Tuwimowe opowieści” w Klubie Czytających Rodzin wspólnie z ilustratorką świętowaliśmy przypadającą 13 września 130. rocznicę urodzin poety i pisarza Juliana Tuwima. Rodzice i dzieci zainspirowani wierszem „Lokomotywa” stworzyli pociąg z wagonami, w których znalazło się miejsce dla bliskich osób i przyjaciół, zwierzaków, ulubionych zabawek oraz innych przedmiotów, które koniecznie chcieliby zabrać ze sobą w wymarzoną podróż. Powstał piękny kolorowy pociąg, wypełniony po brzegi radością, dobrymi wspomnieniami i szczęściem.