Projekty: Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?

środa, 30 maja 2018
Projekty: Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?

Kolejne spotkanie w ramach projektu „O finansach … w bibliotece – 5.edycja” miało nieco inną formułę niż zwykle. Tym razem uczestnicy udali się do jednego z jasielskich banków, by korzystając z wiedzy pracowników dowiedzieć się jak najwięcej o produktach i usługach oferowanych klientom przez sektor finansowy.

Na co zwrócić uwagę decydując się na pożyczkę  by nie wpaść w spiralę zadłużenia, jaka jest różnica między zaciągnięciem pożyczki w banku i parabanku – to  tematy, które szczególnie zainteresowały uczestników. Żywą dyskusję wywołał również temat lokat, ich bezpieczeństwa, a także prawa do nich po śmierci prawowitego właściciela.

Uczestnicy projektu ze szczególną uwagą wysłuchali informacji o bezpieczeństwie wypłat z bankomatu i korzystania z kart płatniczych oraz tego co należy zrobić w przypadku ich kradzieży lub zagubienia. Dowiedzieli się także, czym jest Biuro Informacji Kredytowej (BIK) i Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) oraz jak uzyskać do nich dostęp.

Na zakończenie pobytu w banku, uczestnicy mieli możliwość obejrzeć monety kolekcjonerskie, wyemitowane przez NBP z okazji uczczenia ważnych osób, wydarzeń i rocznic historycznych.

Projekt “O finansach ...w bibliotece – 5. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.