Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Jasielszczyzna zna polszczyznę – dyktando 2013

wtorek, 29 października 2013
Projekty: Jasielszczyzna zna polszczyznę – dyktando 2013

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza wszystkich odważnych miłośników polszczyzny do udziału w drugim dyktandzie „Jasielszczyzna zna polszczyznę”. Wydarzenie będzie okazją do sprawdzenia własnej wiedzy o języku ojczystym w pogodnej atmosferze i doborowym towarzystwie. Dyktando, którego autorką jest nauczyciel polonista Aleksandra Dacyl,  odbędzie się 29 października 2013 r. o 10:00 w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, partnera projektu.

Ponieważ nasz zeszłoroczny pomysł na regionalne dyktando spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem wśród jasielskiej społeczności, postanowiliśmy kontynuować tę inicjatywę w realizowanym przez Bibliotekę projekcie „POLSKI! PO-WIEDZ TO!”.  Chcemy poprzez wspólną zabawę promować zainteresowanie językiem ojczystym, dlatego w naszym dyktandzie wszyscy będą zwycięzcami  – mówi Małgorzata Piekarska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.
Podobnie jak w poprzedniej edycji dyktanda, biegłość ortograficzna będzie sprawdzana w czterech kategoriach: uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, osoby dorosłe. Zależy nam szczególnie na udziale wszystkich mieszkańców Jasielszczyzny, którym bliska jest polszczyzna. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do 23 października drogą mailową na adres czytelnia@mbp.jaslo.pl lub osobiście w Czytelni Głównej MBP w Jaśle przy ul. Kołłątaja 1.


Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.
Partnerami w realizacji projektu są: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaśle, Klub Seniora przy JSM w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Klub Powiększania Wyobraźni, Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.
Patronat medialny nad projektem sprawują: Polskie Radio Rzeszów, Via Katolickie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, oraz portale: TerazJaslo.pl, Jaslo4u.pl, Jaslonet.pl, MiastoJaslo.pl, TwojeJaslo.pl. WirtualneJaslo.pl, ITV Południe, ITV Podkarpacie.
 

Patronat medialny:
Partnerzy:
Dofinansowanie: