Projekty: Kolorowy świat Zofii – spotkanie z Angeliką Kuźniak

środa, 09 października 2019
Projekty: Kolorowy świat Zofii – spotkanie z Angeliką Kuźniak

9 października 2019 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu „Dziedzictwo Niepodległej” zaprasza dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na spotkanie z elementami warsztatów literacko-artystycznych z Angeliką Kuźniak, autorką książki „O Zofii, co zbierała kolory”.

Spotkanie będzie nie tylko okazją do wspólnego spędzenia czasu z najbliższymi, ale również do poznania wspaniałej polskiej artystki – Zofii Stryjeńskiej, która poprzez swoją sztukę wzbudzała w Polakach dumę z naszej tradycji i historii. W latach dwudziestych ubiegłego wieku, po odzyskaniu niepodległości jej obrazy wisiały w wielu polskich domach.

Dzieci zapoznają się z historią o tym, jak mała Zosia już w dzieciństwie pokochała kolory i dowiedzą się co najbardziej lubiła rysować. Autorka odkryje przed najmłodszymi świat rysunków i obrazów przepełnionych kolorowymi, ludowymi strojami, barwnymi postaciami, pięknymi polskimi tradycjami i opowieściami z przeszłości.

Dzieci zainspirowane twórczością malarki same spróbują się wcielić w artystów i z pomocą różnych materiałów stworzą kolorowe ludowe postacie.

Spotkanie poprowadzi Angelika Kuźniak – polska reporterka, pisarka, z wykształcenia kulturoznawczymi. Autorka książek dla dzieci i dorosłych: m.in. „O Zofii, co zbierała kolory”, „Stryjeńska. Diabli nadali”, „Papusza”. Trzykrotna zdobywczyni nagrody Grand Press.

Spotkanie odbędzie się 9 października 2019 (środa) o godz. 16.00 w Czytelni Regionalnej MBP w Jaśle, ul Kołłątaja 1, I piętro.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Dziedzictwo Niepodległej” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Patronat medialny nad projektem objęły: Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Tygodnik Regionalny Nowe Podkarpacie, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: nowiny24.pl, twojejaslo.pl, terazjaslo.pl, jaslonet.pl, wirtualnejaslo.pl

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle.