Projekty: Kto tam? Czyli pełna wrażeń historia w Parku Miejskim

sobota, 01 sierpnia 2020
Projekty: Kto tam? Czyli pełna wrażeń historia w Parku Miejskim

1 sierpnia br. w ramach projektu Do CZYTANIA! Gotowi! Start! realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, najmłodsi przenieśli się do świata opowieści pełnej humoru i uszytej na miarę potrzeb każdego widza.

W sobotnie popołudnie podczas wydarzenia 3,2,1… Emocje! dzieci wspólnie z rodzicami wzięły udział w spektaklu Teatru Uszytego pt. „Kto tam?” oraz warsztatach z formami teatralnymi wykorzystanymi w sztuce. Spektakl powstał na podstawie książki Satoru Onishi pt. „Kto się schował?”

Mali widzowie z entuzjazmem śledzili perypetie niebieskiego zajączka – głównego bohatera przedstawienia, który zapragnął zaprzyjaźnić się z innymi zwierzętami. Ich wzajemne relacje przedstawione w pełen emocji oraz humoru sposób przyciągnęły uwagę dzieci, które aktywnie włączały się w przebieg spektaklu, skandując, odpowiadając na pytania a nierzadko pomagając sympatycznym bohaterom opowieści. Po spektaklu najmłodsi mieli okazję bliżej przyjrzeć się formom teatralnym zwierząt zaprezentowanym w sztuce, angażując się do udziału w krótkich etiudach teatralnych, w których to oni, wspólnie z milusińskimi, pluszowymi postaciami byli bohaterami pełnych humoru opowieści przedstawiających wzajemne relacje oraz towarzyszące im emocje.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle "FAMILIARIS".

Projekt Do CZYTANIA! Gotowi! Start! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.