Projekty: Moc możliwości. Jak radzić sobie z codziennością i dobrze zaplanować swoją przyszłość?

piątek, 23 października 2020

W czwartek 22 października 2020 r. młodzież z klas siódmych i ósmych ze szkół podstawowych z Jasła, a mianowicie z SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4 oraz SP nr 12, wzięła udział w spotkaniu motywacyjnym z Małgorzatą Meisner – pedagogiem, psychologiem i doradcą zawodowym.

Spotkanie było efektem udziału Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w projekcie „Kampanie online na rzecz czytelnictwa młodzieży”, realizowanego dzięki Fundacji Civis Polonus, a temat spotkania, zatytułowanego Moc możliwości. Jak radzić sobie z codziennością i dobrze zaplanować swoją przyszłość?, został wybrany na podstawie ankiety, dzięki której poznaliśmy potrzeby młodzieży z Jasła i okolic.

Młodzi uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że dorastanie nie jest łatwe, a zmiana która zachodzi w postrzeganiu świata i własnej osoby sprawia, że stają się dla samych siebie zbyt krytyczni i surowi. To nie jest dobre podejście, bo każdy młody człowiek powinien być dla siebie najlepszym przyjacielem. Uczestnicy poznali także strategie radzenia sobie z problemami i sposoby na własne „lenistwo” czyli na wykonanie rzeczy, których się nie lubi, a które trzeba zrobić. Dowiedzieli się jak poznać swoje zdolności i możliwości oraz na jakiej podstawie zdecydować o wyborze zawodu. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu zadawała mnóstwo pytań, od bardzo ważnych i poważnych po zabawne. To, czego nie zdążyli się dowiedzieć będą mogli doczytać. Lektury polecane przez Małgorzatę Mesiner zostaną zakupione do biblioteki i znajdą miejsce na specjalnej półce.

Spotkanie zrealizowane zostało przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle przy współpracy z Fundacją Civis Polonus w ramach projektu „Kampanie online na rzecz czytelnictwa młodzieży”.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.