Projekty: POLSKI! Oni po-wiedzieli!

piątek, 15 listopada 2013
Projekty: POLSKI! Oni po-wiedzieli!

Projektowa zabawa z językiem polskim dobiega końca. Na zakończenie projektu "POLSKI! PO-WIEDZ TO!" miło nam ogłosić listę laureatów quizów i zabaw językowych na naszej stronie oraz Facebooku.

Quiz 1 - "Językowa krzyżówka": Joanna Machowska, Aleksandra Brzuzy, Beata Hendzel

Quiz 2 - "O pożyczaniu wyrazów": Justyna Hołosyniuk, Michał Hendzel, Artur Rutana

Quiz 3 - "Co kryją słowa?": Beata Rolek, Kinga Kosiek, Justyna Nosal, Katarzyna Babiarz, Katarzyna Spólnik, Elżbieta Gorczyca, Krystyna Tarnowska-Ewko, Karol Żyra.

Zwycięzcy internetowych zabaw otrzymali językowe gry planszowe, w sam raz na długie jesienne wieczory z językiem ojczystym. Gratulujemy!

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.
Partnerami w realizacji projektu byli: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaśle, Klub Seniora przy JSM w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Klub Powiększania Wyobraźni, Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Działania projektowe wsparli również wolontariusze.
Patronat medialny nad projektem sprawowały: Polskie Radio Rzeszów, Via Katolickie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, oraz portale: TerazJaslo.pl, Jaslo4u.pl, Jaslonet.pl, MiastoJaslo.pl, TwojeJaslo.pl. WirtualneJaslo.pl, ITV Południe, ITV Podkarpacie.