Projekty: Pyta(my)WAS! Szkolenie online dla bibliotekarzy

czwartek, 03 - piątek, 04 grudnia 2020
Projekty: Pyta(my)WAS! Szkolenie online dla bibliotekarzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu BiblioMOCNI w proMOCJji! w dniach 3-4 grudnia 2020 r. zaprasza bibliotekarzy z bibliotek publicznych powiatu jasielskiego do udziału w szkoleniu online pn. „Badanie potrzeb dorosłych czytelników. Techniki badawcze, narzędzia online, praktyczne zastosowanie, analiza danych”. Szkolenie poprowadzi Justyna Gogroń /Good Books/.

Szkolenie pozwoli bibliotekarzom m.in. odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób przyciągnąć do biblioteki nowych użytkowników. Pomoże zrozumieć potrzeby poszczególnych grup użytkowników, wskaże w jaki sposób budować trwałe relacje na linii biblioteka/książka/bibliotekarz – czytelnik oraz wyposaży w wiedzę na temat technik i narzędzi analizy danych.

Justyna Gorgoń - absolwentka kulturoznawstwa i socjologii. Całe swoje życie zawodowe spędziła w sektorze kultury, poznając go z wielu perspektyw: administracyjnej – jako pracownik Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządowej  – pracując w miejskim muzeum i pozarządowej – współpracując z kilkoma organizacjami: głównie badawczymi, ale też takimi, które wspomagają działania mniejszości narodowych w Polsce. Pisała i oceniała wnioski, konstruowała programy dotacyjne, brała udział w badaniach społecznych – wszystko w ramach poszerzania wiedzy i rozbudzania ciekawości. Dodatkowo, nauczyła się strategicznego planowania, a także skutecznego wykorzystania działań marketingowych w kulturze(…).

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.

Współorganizator projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.

Projekt BiblioMOCNI w proMOCji! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.