Projekty: Sztuka mówienia - warsztaty z Pawłem Nowakiem

wtorek, 08 - środa, 09 października 2013
Projekty: Sztuka mówienia - warsztaty z Pawłem Nowakiem

Zasady wystąpień publicznych, style retoryczne i znaczenie mowy ciała poznali uczestnicy warsztatów „Retoryka i sztuka wystąpień publicznych” prowadzonych przez dr hab. Pawła Nowaka, które odbyły się 8 – 9 października 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu „POLSKI! PO-WIEDZ TO!”.

Uczestnicy warsztatów omawiali różne typy wypowiedzi, sprawdzali poprawność konstruowanych zdań, zastanawiali się nad znaczeniem związków frazeologicznych. Drugiego dnia warsztatów mieli natomiast okazję sprawdzić swoje umiejętności w przygotowanych przez siebie wystąpieniach publicznych. Zapytani o najważniejsze wskazówki z warsztatów, uczestnicy odpowiadali, że trudno znaleźć jedną taką rzecz, bo to umiejętność połączenia wszystkich aspektów wypowiedzi  – dobór odpowiedniego stylu, poprawność wypowiedzi, odpowiednia postawa –  wpływa na jej jakość. Podkreślali, że bardzo podobał im się sposób prowadzenia warsztatów przez P. Nowaka: - mówił bezpośrednio do nas, o tym, co nas dotyczy i jest dla nas ważne.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.
Partnerami w realizacji projektu są: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaśle, Klub Seniora przy JSM w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Klub Powiększania Wyobraźni, Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.
Patronat medialny nad projektem sprawują: Polskie Radio Rzeszów, Via Katolickie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, oraz portale: TerazJaslo.pl, Jaslo4u.pl, Jaslonet.pl, MiastoJaslo.pl, TwojeJaslo.pl. WirtualneJaslo.pl, ITV Południe, ITV Podkarpacie.

Patronat medialny:
Partnerzy: