Projekty: Weź nie pytaj! Czytaj!

wtorek, 17 września 2019
Projekty: Weź nie pytaj! Czytaj!

17 września br. w ramach projektu ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, na tarasie JDK o godz. 9.30  odbędzie się literacko-artystyczne wydarzenie dla dzieci w wieku 10-14 lat z udziałem gości specjalnych: Teatru MAŁE MI ze spektaklem „FINTIKLUSZKI – folkowe okruszki”.

Małe Mi to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy Autorski Teatr Lalek. Teatr Sławy Tarkowskiej, absolwentki Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, dyplomowanej bajkoterapeutki.

FINTIKLUSZKI to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu po prostu DROBIAZGI, (…) zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka.

Imprezie towarzyszyć będzie:

Czytasz? Polecasz! – akcja zachęcająca wszystkich aktywnych, jak również mniej aktywnych młodych czytelników do tego aby wymienić się swoimi książkowymi propozycjami przynosząc egzemplarze polecanych książek a jednocześnie zabierając dotąd jeszcze nieznane i nieczytane.

POczytaLNA gadżeciarnia – plenerowa wytwórnia gadżetów DIY w ramach której każdy z uczestników wydarzenia będzie mógł zrealizować swój pomysł na najbardziej niespotykany gadżet zachęcający do tego aby spędzać czas z książką lub ułatwiający lekturę.

Bestsellery w QR-kodach! – akcja dzięki której młodzi odbiorcy działań będą mogli w przestrzeni miejskiej odkodować bestsellery książkowe, jakie czekają na czytelników w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

Projekt ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: twojejaslo.pl i wirtualnejaslo.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Księgarnie Nova.