Projekty: Wiersze znane, od nowa pisane – akcja poetycka online

środa, 07 kwietnia 2021
Projekty: Wiersze znane, od nowa pisane – akcja poetycka online

Poezja towarzyszy nam od zarania dziejów, w krótkiej formie artystycznego przekazu utrwala wszystko, co dla nas najważniejsze. Poezja jest wieloznaczną i wielowymiarową  przestrzenią, jej siła leży zarówno w słowach i ich znaczeniu, jak i w emocjach, które przekazują. Odzwierciedla intymne myśli, odczucia i refleksje, skłania odbiorców do własnych przemyśleń i zgłębiania uczuć.

„Wiersze znane, od nowa pisane” to akcja online zachęcająca do sięgania po twórczość polskich poetów i pozwalająca obcować z językiem polskim w najpiękniejszej jego odsłonie, ukazująca zarazem jego plastyczność, bogactwo, różnorodność, jak i siłę wyrazu. Poprzez akcję zapraszamy nie tylko do zgłębiania poezji, ale także do zabawy słowami, polegającej na kreatywnym przekształcaniu istniejących już tekstów i tworzeniu własnych. Wykorzystamy zarówno fragmenty utworów czołowych przedstawicieli polskiej poezji, których nazwiska wielu z nas zna z lekcji języka polskiego, jak również dzieł mniej znanych poetów. Akcja odbywa się online na stronie i w mediach społecznościowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, w ramach projektu „Ojczysty – taki bystry!”.

Plansze do pracy z tekstami znajdują się pod podanym linkiem. Zapraszamy do zabawy!

Zainteresowanych większą ilością tekstu do pracy prosimy o kontakt:
Anna Filip
13 446 26 02 wew. 37
nowemedia@mbp.jaslo.pl

Projekt „Ojczysty – taki bystry!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021".

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILIARIS.

Patronat medialny:  Polskie Radio Rzeszów, Trendy Radio, TVP3 Rzeszów, Telewizja Jasło, Telewizja Obiektyw.