Facebook ikonka prawy margines

Przedszkolaki już na zawsze pokochały smoki

środa, 07 października 2009
Przedszkolaki już na zawsze pokochały smoki

Jasielskie przedszkolaki już na zawsze pokochały smoki!

Siódmego października 2009 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle dzieci z Przedszkola nr 3 i Przedszkola nr 9 w Jaśle spotkały się z wesołym Smokiem Nowusiem.

W trakcie spotkania  w jasielskiej bibliotece na dzieci czekało moc atrakcji. Marta Gąsiorowska z Oddziału dla Dzieci MBP w Jaśle przygotowała zagadki literackie, było oglądanie najbardziej nietypowych książek, wspólne recytowanie wierszy i oczywiście zabawy z wesołym Smokiem.

  Nowuś swoją nazwę zawdzięcza Księgarni NOVA z Jasła. Jest najsympatyczniejszym smokiem na świecie. Blisko 100 przedszkolaków obdarował słodyczami, balonikami i zakładkami do książek.

W czasie wspólnej zabawy nie zabrakło głośnego czytania. Małgorzata Smyka z MBP w Jaśle  przeczytała dzieciom opowieść Wandy Chotomskiej „Smok ze Smoczej Jamy”. I chociaż bajka bardzo się dzieciom podobała, pięcioletni Kuba wyznał „Nie wierzę że Smok Wawelski pożerał ludzi i owce! Przecież ten różowy Smok nikogo by nie skrzywdził! Inne smoki na pewno też są taki miłe i wesołe!”

Z sympatycznym Smokiem Nowusiem w MBP w Jaśle dzieci spotkały się dzięki zaangażowaniu Zofii Tyczyńskiej-Pikuli z Księgarni NOVA z Jasła.