Facebook ikonka prawy margines

Przedszkolaki kochają jesień czyli spotkanie z „Sobniowiankami”

poniedziałek, 21 października 2013
Przedszkolaki kochają jesień czyli spotkanie z „Sobniowiankami”

Jesień to ciepła, kolorowa i... bardzo artystyczna pora roku – przekonały się o tym przedszkolaki z Zespołu Szkół Miejskich nr 5, obecne na wyjątkowych zajęciach. 21 października, dzieci odwiedziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Sobniowianki” – Danuta Misiołek i Alicja Antonik. Współorganiztorem spotkania jest Filia nr 1 MBP w Jaśle i Oddział Przedszkolny ZSM nr 5 w Jaśle.

Odwiedzające przedszkole „Sobniowanki”  przyniosły ze sobą potrzebne materiały: ozdobne dynie, jesienne kwiaty, ziarna dyni, słonecznika, kasztany i mnóstwo kolorowych liści. Dzieci pracując w grupach wykonywały pod ich czujnym okiem piękne stroiki z ozdobnej dyni, wyklejały na kartkach papieru jesienne kwiaty z liści, ziarenek dyni, słonecznika i konstruowały niepowtarzalne kasztanowo-ziemniaczane ludziki i pojazdy. Przedszkolaki próbowały również swoich sił w tworzeniu bukietów róż z kolorowych liści.

W efekcie twórczego spotkania przedszkolaków i pań z Koła Gospodyń Wiejskich powstała piękna złoto-brązowa galeria prac, a na zakończenie mali uczestnicy otrzymali jesienne kolorowanki.