Facebook ikonka prawy margines

Relacja ze spotkania z Izabelą Klebańską

piątek, 11 czerwca 2010
Relacja ze spotkania z Izabelą Klebańską

11 czerwca 2010 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle gościła Izabellę Klebańską – autorkę kilku książek dla dzieci poświeconych muzyce i instrumentom. Pisarka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, autorką scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. Ponadto pisze piosenki i  w niezwykle przystępny i wesoły sposób popularyzuje muzykę wśród najmłodszych.

Izabela Klebańska odwiedziła Jasło w ramach akcji "Z książką na walizkach" - IV Podkarpackich Spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami. Tegoroczna edycja "Z książką na walizkach" zorganizowana została pod hasłem „Muzyka rozwija wyobraźnię”.

Dla jasielskich uczniów I. Klebańska przygotowała spotkanie zatytułowane „Nuty Chopina”, związane z trwającym Rokiem Chopinowskim. W trakcie niezwykle żywiołowego spotkania dzieci poznały biografię Fryderyka Chopina oraz miały możliwość zapoznania się z fragmentami jego najsłynniejszych utworów muzycznych. Polonezy, mazurki i kujawiaki odtwarzane były z płyty oraz - ku wielkiemu zadowoleniu uczestników spotkania - grane przez autorkę na skrzypcach.

Publiczność miała możliwość wykonania „muzycznych oklasków” oraz  zatańczenia z pisarką poloneza oraz kujawiaka. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również co łączy matkę kompozytora z naszą najsłynniejszą biegaczka narciarską oraz dlaczego trzy krowy nie zrobiły muzycznej kariery.