Słoneczny Zakątek Dobrej Zabawy: Zakończenie wakacji

piątek, 31 sierpnia 2012
Słoneczny Zakątek Dobrej Zabawy: Zakończenie wakacji

Dobiegł końca wakacyjny cykl spotkań dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Czy słońce czy deszcz, u nas zawsze było pogodnie i wesoło, dzięki rozmaitym, kreatywnym zajęciom oraz niespodziankom, jakie przygotowano specjalnie z myślą o różnorodnych zainteresowaniach najmłodszych. Łącznie w wakacyjnych spotkaniach Słonecznego Zakątka Dobrej Zabawy MBP, odbywających się w Oddziale dla Dzieci i trzech filiach bibliotecznych wzięło udział prawie 520 dzieci.

Wspólnie wyruszaliśmy na spotkanie z wyobraźnią, bawiąc się na świeżym powietrzu, tańcząc, skacząc, kręcąc hula-hop, wirując chustą, puszczając bańki mydlane i rozwijając swoje zdolności artystyczne. Przez dwa miesiące naszych zajęć w Zakątku, najmłodszym towarzyszył uśmiech i zadowolenie, które na twarzach dzieci wywołał własnoręcznie wykonany, fantazyjny krab z kamyka hasający po karaibskiej plaży czy  wakacyjni przyjaciele: rozgwiazda Marysia, mewa Marianna i reszta. W trakcie letniej przygody odbył się Dzień Pirata, przyjęcie u Kuby i Buby oraz Piknik edukacyjny Sieciaków wypoczywających na wakacjach. Nie zabrakło także pamiątek powlekanych słońcem, jakie zgromadziliśmy po spotkaniach, podczas których powstały: drzewka szczęścia, papierowe latawce-ptaki, łodzie i łódeczki, przyjazne Dinusie oraz kolorowe pocztówki i inne zabawne przedmioty. Każde dziecko odwiedzające Zakątek mogło się umalować, dzięki czemu na twarzach najmłodszych prócz uśmiechu pokazały się przyjazne pajączki, kolorowe kwiaty czy wielobarwne motyle. Wspólnie graliśmy w grę z żywymi pionkami, odkrywając ukryty skarb i uwalniając księżniczkę oraz bawiliśmy się na wirtualnym placu zabaw. Rozwiązywaliśmy także krzyżówki, łamigłówki i słuchaliśmy wesołych ciekawostek wypełniających czas wspólnej zabawy. Na zakończenie wakacyjnego cyklu, każde dziecko uczestniczące w spotkaniach otrzymało upominek. Podczas zajęć najczęściej czytaliśmy pełne psoty i zabawy słowem wiersze Agnieszki Frączek i Małgorzaty Strzałkowskiej.