Spotkania autorskie: Czy można zbaranieć?

piątek, 23 marca 2018
Spotkania autorskie: Czy można zbaranieć?

Wszyscy wiemy, że język polski czasami staje się przyczyną wielu nieporozumień i zagadek. Sprawia wiele trudności nie tylko w pisowni, ale także w wymowie. Często zastanawiamy się  jak coś poprawnie napisać, albo poprawnie wymówić. Jedna pufa czy jeden puf, lubić czy lubieć, z wyjątkiem czy za wyjątkiem? - oto są pytania.

A czy wiersze mogą bawić i uczyć? Od tego pytania rozpoczęła spotkanie z dziećmi Agnieszka Frączek, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci, specjalistka od kultury słowa i walki z błędami językowymi.
W dniu 23 marca 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie autorskie, w którym udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w  Opaciu, Szkoły Podstawowej w Święcanach i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzyskach.

Dzieci dowiedziały się,  że autorka swoje pomysły czerpie z wyobraźni, codziennego życia i języka polskiego. Wysłuchały m.in. wiersza inspirowanego wyobraźnią „Słonie na spadochronie”, zapoznały się z książką „Zielono mi!” – dzięki której doszły do wniosku, że z niepoważnych wierszy można się nauczyć ciekawych rzeczy – oraz książką „Kotostrofy, czyli o kotach strofy”, opartą na faktach, opowiadającą  historię wtargnięcia stada futrzaków w rodzinne życie autorki.

Polszczyzna mnie inspiruje – powiedziała  pisarka.

Na zakończenie spotkania dzieci poprosiły o autografy i dedykacje do zakupionych książek.

Dla miłośników Agnieszki Frączek mamy miłą wiadomość:  Już wkrótce ukaże się kontynuacja książki „Miasto nocą” – jak zdradza sama autorka , książka będzie o zwierzętach – oraz „Dziadki i dziatki  czyli o słowach starych i nowych”. Natomiast jesienią  pojawi się książka pt. „Beznudna wyspa”, nad która autorka obecnie pracuje.