Spotkanie miłośników zwierząt w bibliotece

wtorek, 31 lipca 2007
Spotkanie miłośników zwierząt w bibliotece

Kolejne wakacyjne spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, odbyło się 31.07.2007 r. Spotkanie zgromadziło młodych miłośników zwierząt, a gościem była Renata Potempa – lekarz weterynarii.

Opowiadała o pracy w gabinecie weterynaryjnym, oraz o swoim ukochanym psie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak należy opiekować się zwierzętami, i jaka to ciężka i odpowiedzialna praca. „Gdy opiekujemy się zwierzętami jesteśmy za nie odpowiedzialni i musimy chodzić z nimi do weterynarza, szczepić przeciwko chorobom zakaźnym, wychodzić na spacery, karmić, czesać, kąpać i zapewnić miejsce do spania” – mówiła pani Renata.

Na zakończenie spotkania dzieci wykonały portrety swoich ulubionych zwierząt – psa, kota, papugi. Opowiadały o swoich pupilach i pokazywały ich zdjęcia.

Tradycją spotkań bibliotecznych jest głośne czytanie. Tym razem nasz gość przeczytał rozdział książki „Opowieści do poduszki”.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „I śmiech czasami może być nauką – „Uśmiechnięta Akademia Wartości”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Anna Gubernat

MBP w Jaśle