Facebook ikonka prawy margines

Super Statuetka dla biblioteki

czwartek, 08 stycznia 2009
Super Statuetka dla biblioteki

Nowe sukcesy w Nowym Roku!

Super Statuetka dla MBP w Jaśle

         Wspaniale rozpoczął się 2009 rok dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. MBP otrzymała z Fundacji ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom wiadomość o przyznaniu jej trzeciej już Super Statuetki za działania w roku szkolnym 2007/2008 w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Warto przypomnieć, że MBP w Jaśle nie po raz pierwszy została doceniona przez Fundację ABCXXI. Za działalność w roku szkolnym 2002/2003 otrzymała Statuetkę, w 2003/2004 - Medal, a w 2004/2005 i 2005/2006 Super Statuetkę. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle to jedyna w kraju, tak często nagradzana instytucja.

Z pomocą przyjaciół udaje się zachęcić do czytania wielu młodych jaślan. Głośne czytanie dziecku sprzyja rozwojowi języka, pamięci i wyobraźni, uczy myślenia, zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, uczy wartości moralnych, pomaga w wychowywaniu, poszerza wiedzę, poprawia koncentrację, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie - powiedziała Małgorzata Piekarska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak wysoko oceniono naszą pracę i wszystkich, którzy aktywnie uczestniczą w kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. MBP w Jaśle otrzymała laury dzięki dużemu zaangażowaniu wielu bibliotekarzy, szczególnie z Oddziału dla Dzieci i naszych filii. Program merytoryczny opracowała przede wszystkim Marta Gąsiorowska kierownik Oddziału dla Dzieci MBP w Jaśle. W działaniu uczestniczyli ponadto: Halina Łopatkiewicz, Grażyna Łach, Magdalena Chart, Renata Grzegorczyk, Wiesława Warchoł, Anna Gubernat oraz Tomasz Rutana. - dodaje M. Piekarska.