Super Statuetka dla jasielskiej biblioteki

czwartek, 21 grudnia 2006
Super Statuetka dla jasielskiej biblioteki

Wręczono SuperStatuetkę  jasielskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała - od Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom  - nagrodę główną za najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną w roku szkolnym 2005/2006 r. W działaniach MBP wzięło udział 6294 dzieci i 404 dorosłych, ogółem zorganizowano 396 imprez.

MBP jest jedyną instytucją w kraju, która po raz czwarty otrzymała nagrodę, a po raz drugi z rzędu jest to SuperStatuetka .

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 26 marca br. w Teatrze Narodowym w Warszawie. Nagrody wręczali Minister Kultury Kazimierz M.Ujazdowski, Prezes Fundacji Irena Koźmińska, członek Rady Fundacji Jerzy Baczyński z „Polityki”.

W czasie gali miały miejsce prezentacje artystyczne Maryli Rodowicz, Majki Jeżowskiej, Eweliny Flinty, Teatru AKT i in.

Koordynatorzy akcji zostali przyjęci następnego dnia przez Ministra Kultury, który patronuje  akcji.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała laury dzięki dużemu zaangażowaniu wielu bibliotekarzy a szczególnie Marty Kuchty, Beaty Szybki i Grażyny Łach, Wiesławy Warchoł, Elżbiety Gajeckiej, Renaty Grzegorczyk, Magdaleny Chart , jak również dzięki owocnej współpracy z jasielskimi przedszkolami i szkołami, Domem Dziecka w Wolicy, SOSW przy SP 5, Komendą Powiatową Policji, Państwową Strażą Pożarną, Strażą Miejską, Muzeum Regionalnym, MDK, JDK, Szpitalem Specjalistycznym, księgarniami, Radą Sołecką w Wolicy.

Podkreślić trzeba szczególnie pomoc sponsorów: LOTOS Jasło S.A., KSG Sp. zo.o. w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle, Bank PEKAO S.A. O/Jasło, Firma „Astra”, Piekarnia Jana Wątroby oraz wydawnictwo Prószyński i S-ka, Znak, Nasza Księgarnia.                                                                                                                                Z pomocą przyjaciół udaje się zachęcić do czytania wielu młodych jaślan. Głośne czytanie dziecku sprzyja rozwojowi języka, pamięci i wyobraźni , uczy myślenia, zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, uczy wartości moralnych, pomaga w wychowywaniu, poszerza wiedzę, poprawia koncentrację, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

Małgorzata Piekarska