Wakacje z przygodą w Filii nr 2

czwartek, 27 sierpnia 2015
Wakacje z przygodą w Filii nr 2

Jak wyglądają morskie głębiny? Jak ludzie porozumiewali się, gdy nie było telefonów i internetu? Czym przyciągają nas egzotyczne krainy? Gdzie mieszkają Wikingowie? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczestnicy wakacyjnych zajęć BIBLIOLetnisko - sezam literacki zorganizowanych przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Dzieci dowiedziały się kim byli i gdzie mieszkali Wikingowie, metodą origami „budowały” pirackie statki, wykonały czapki z papieru, poznawały głębiny morskie i ich mieszkańców, w akwariach zamknęły  „świat podmorskich osobliwości”. Wylądowały na rajskiej wyspie, którą „urządziły” wg własnych pomysłów i wyobraźni, przygotowały plakat zachęcający do odwiedzania egzotycznych krain.
Zaśmiewały się czytając pisane przez ciotkę Dorotkę do siostrzeńców listy z podróży dookoła świata oraz odczytywały zaszyfrowane listy pisane przez kapitana statku uwięzionego przez piratów. Fajnie byłoby otrzymywać takie listy - stwierdził Igor. Ale wcześniej ktoś inny musi je do nas napisać i wysłać - rezolutnie odpowiedziała Iza.
Zostały autorami i ilustratorami teatrzyku Kamishibai pt. „Wyprawa po skarb”. Uruchamiając swoją wyobraźnię stworzyły postacie bohaterów i ich niesamowite przygody podczas poszukiwania skarbu. Wykonały też kolorowe latawce.
Wakacyjne spotkania w Filii nr 2 MBP przebiegały pod hasłem przygody i zabawy. W 9 spotkaniach wzięło udział 88 dzieci w wieku 4 - 12 lat.