Zajęcia w czasie ferii w MBP w Jaśle

wtorek, 12 lutego 2008
Zajęcia w czasie ferii w MBP w Jaśle

W którym miejscu zaczyna się kula?

W   Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle trwają „Ferie ze Stasiem Pytalskim”. Ten bohater jednego z wierszy Jana Brzechwy wszystkim wokół zadaje pytania. Każdy młody człowiek ma ich wiele w zanadrzu. Szukanie na nie odpowiedzi uprzyjemniają gry, zabawy i rozwiązywanie łamigłówek umysłowych. Bogata wyobraźnia pomaga przy wykonywaniu różnych zadań plastycznych ( portrety Stasia Pytalskiego, strój karnawałowy Pchły Szachrajki, księżycowe witraże, zabawne ośmiornice ). Głośne czytanie jest stałym elementem spotkań.

„Bardzo się nam podobała nowo poznana technika malowania na kamieniu” – stwierdziła Kasia. „A ja namalowałam mróz jako ducha, bo nigdy go nie widziałam” dodała Agnieszka. Ewelina i Maciek powiedzieli: „Na zajęciach jest ciekawie, wesoło, można poznać nowe koleżanki i kolegów”.

W pierwszym tygodniu ferii wypożyczono rekordowo dużo książek. „Mamy więcej czasu, możemy wrócić  do ulubionych lektur, poznać nowości” -  twierdzą młodzi czytelnicy. Rodzice przyprowadzający młodsze dzieci wybierają dla swoich pociech nowe pozycje m.in. „O wróżkach. Baśnie z całego świata,  B. Park „Zuźka D. Zołzie”, G. Delahaye „Martynka”. Zniknęły z półek książki o Harrym Potterze, popularne serie dla nastolatków ( Bliźniaczki, „Siedem pieczęci” K. Meyer, „Kumpelki, randki …” C. Hopkins ), książki Ewy Nowak i Anny Onichimowskiej.