Aktualności - archiwum 2010

• Wykład dr Piotra Mareckiego
    03 listopada 2010
    W ramach projektu „Twórcy, Słowa, Obrazy”, gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle był dr Piotr Marecki, redaktor naczelny wydawnictwa Ha!Art!
  • Spotkanie z Maxem Cegielskim
    27 października 2010
    O sposobie zagłębiania się w życie innych ludzi i opowiadania o nich, o opisywaniu odmiennych kultur i religii opowiadał Max Cegielski na spotkaniu, które odbyło się w 27 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle
  • Kobiecoœć wielowymiarowa – spotkanie z Moniką Rakusą
    21 października 2010
    21 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Moniką Rakusą w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Monika Rakusa zadebiutowała powieścią „39,9”, kolejno napisała „Baśnie dla Antosia” oraz „Żonę Adama”.
  • Wystawa: Exlibrisy dla Jana Pawła II
    18 października - 30 listopada 2010
    Pontyfikat i życie Jana Pawła II było i jest inspiracja dla wielu artystów. Papież Jan Paweł II jest także tematem twórczości plastycznej dzieci
  • Diabelsko udane warsztaty
    18 października 2010
    18 października 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle roiło się od diabłów, czartów i innych niekoniecznie złych potworów. Wszystko za sprawą warsztatów plastycznych prowadzonych przez Ewę Stiasny i uczestniczących w nich młodych artystów.
  • Jubilat o Bardzo Małym Rozumku
    14 października 2010
    14 października br. minęła 84 rocznica pierwszego wydania „Kubusia Puchatka” Alana A. Milne’a w Wielkiej Brytanii. Z tej okazji w całej Polsce, z inicjatywy Fundacji ABC XXI – „Cała Polska czyta dzieciom”, obchodzone były Ogólnopolski Urodziny Książkowego Misia.
  • Spotkanie z Magdaleną Hudymą
    12 października 2010
    12 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni odbyło się spotkanie z Magdaleną Hudymą uczennicą I LO im. St. Leszczyńskiego w Jaśle.
  • Więcej nowości w jasielskiej bibliotece
    06 października 2010
    W 2010 roku jasielska biblioteka uczestniczy w programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek”. Program ten umożliwia bibliotekom na uzupełnienie swoich księgozbiorów o większą liczbę nowości wydawniczych.
  • Gry uliczne - Tropami Muminków
    05 października 2010
    5 października 2010 r. w Jaśle odbyła się akcja „Gry uliczne – Tropami Muminków”. Celem imprezy zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną
  • O Goleszu i rycerzu Zyndramie
    01 października 2010
    Pierwszego października 2010 r. w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie literackie z Wiesławem Hapem. Regionalista spotkał się z uczniami jasielskich szkół podstawowych, by przybliżyć im legendy z Jasła i okolic.
Katalog online

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Wypisz