Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2013

 • Edukacja: Przystanek Biblioteka Juniwersytecka
  11 maja 2013
  Co łączy gliniane tabliczki prosto z Egiptu z książkami dostępnymi w bibliotekach cyfrowych? Czym zasłużył się dla historii książki tajemniczy drukarz z Moguncji Jan Gutenberg? Gdzie w Internecie znaleźć książki, które „czytają się same”? O tym w jakich zaskakujących formach może współcześnie występować książka i jak wciągająca jest jej historia, dowiedzieli się studenci Jasielskiego Uniwersytety Dziecięcego.
 • Kluby: Szukam pieczęci historii
  10 maja 2013
  10 maja odbyło się spotkanie w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni z pasjonatem historii i wielbicielem górskich wędrówek - Marianem Kozłowskim.
 • Projekty: Poetyckie rapowanie
  09 maja 2013
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na koncert DPD „Poetyckie rapowanie”, który odbędzie się 9 maja 2013 r. o 11.00 w sali widowiskowej JDK w ramach finału XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.
 • Konkursy: XVIII Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży rozstrzygnięty
  09 maja 2013
  9 maja 2013 roku w sali widowiskowej JDK odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży, zorganizowanego po raz XVIII przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Oddział w Jaśle.
 • Konkursy: Konkurs na Demotywator literacki rozstrzygnięty!
  09 maja 2013
  Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu na Demotywator literacki odbyło się 9 maja 2013 r. w sali widowiskowej JDK w ramach finału XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.
 • Twórz! Kreuj! Działaj! – X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w MBP w Jaśle
  08 - 15 maja 2013
  „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” – to hasło przyświecać będzie aktywnościom, imprezom i spotkaniom, na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. W dniach 8 – 15 maja, z okazji X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Biblioteka Główna i wszystkie filie MBP przygotowały bogatą ofertę dla czytelników w każdym wieku.
 • Czytamy! Doceniamy!
  08 maja 2013
  8 maja 2013 r. był w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle dniem szczególnej uroczystości. Dzień Bibliotekarza, a zarazem pierwszy dzień X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, odbywającego się pod hasłem „ Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” był okazją do spotkania z partnerami, sponsorami i sprzymierzeńcami wspierającymi MBP w Jaśle w działaniach kulturalnych i edukacyjnych.
 • Wystawy: Kryzys. Plakaty Aleksandry Zajdel
  06 maja - 16 czerwca 2013
  Wraz z Klubem Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD zapraszamy do obejrzenia wystawy plakatów Aleksandry Zajdel. Seria pt.: „Crisis” została zrealizowana w pracowni komunikacji wizualnej Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Praca bezpośrednio dotyczy kryzysu finansowego, z jakim w ostatnich latach borykały się kraje całego globu.
 • Konkursy: Wierszyki plątające języki
  26 kwietnia - 27 maja 2013
  Pobaw się słowem, nagraj mini audiobook i zgarnij nagrody! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Wierszyki plątające języki”.
 • Kluby: Internet start - jak walczyć z cyberprzemocą?
  25 kwietnia 2013
  Internet jest doskonałym narzędziem nauki i zabawy, ale żeby w pełni z niego korzystać trzeba znać zasady bezpiecznego surfowania. Co zrobić kiedy w Internecie stykamy się z przemocą i nieodpowiednim traktowaniem przez innych Internautów? Sposobów na radzenie sobie z nieprzyjemnymi sytuacjami w Sieci szukali mali uczestnicy Klubu Sieciaka.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz