Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2013

 • Kluby: Zapachy Indii
  14 marca 2013
  O tym jak Indie potrafią zauroczyć opowiadał gość Jasielskiego Klubu Podróżnika, Jacek Borczyk. Indie to kraj legenda, kolebka wspaniałej cywilizacji, synonim biedy i przeludnienia, kraina cudów natury i przyrody, wyjątkowa mieszanka różnych religii, zapachów, kolorów, dla jednych czyste piękno i źródło inspiracji, dla innych koszmar.
 • Projekty: Dwa projekty MBP dofinansowane przez Ministra Kultury!
  13 marca 2013

  Jako jedna z nielicznych Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie na realizację dwóch projektów: Wariacje literackie oraz VIII Festiwal Poezji i Prozy.

 • Cykle: Radość wspólnej zabawy z SOSW
  13 marca 2013
  Od października 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle, uczniowie placówki mogą posłuchać głośnego czytania i wziąć udział w warsztatach literacko-plastycznych prowadzonych przez bibliotekarzy.
 • Akcje: Zakończyły się finały akcji Zostań czytelnikiem!
  13 marca 2013
  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zakończyły się finały akcji Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki. 5 i 6 letnie dzieci z jasielskich przedszkoli wiedzą już, że warto czytać, a dzięki temu marzyć i rozwijać swoją wyobraźnię.
 • Kluby: Ozdoby Michaliny
  12 marca 2013
  Podczas marcowego spotkania Klubu „Michalina”, na którym artystki ludowe pokazywały jak zrobić wielkanocne ozdoby. Poetki aktywnie włączyły się w rękodzieło od czasu do czasu umilając pracę wierszem o wiośnie i zbliżających się Świętach.
 • Tydzień Otwartej Edukacji 2013
  11 - 15 marca 2013
  Uczniu czy wiesz, że w Internecie znajdziesz podręczniki, zadania, multimedia z których możesz swobodnie korzystać? Nauczycielu czy wiesz, o dostępnych on-line scenariuszach lekcji i materiałach dydaktycznych?
 • Mogę być kim zechcę! Spotkanie LINK DO PRZYSZŁOŚCI. MŁODZI. INTERNET. KARIERA
  04 marca 2013
  Jak planować swoją drogę zawodową? Czy studia gwarantują zatrudnienie? Wymarzona praca to wysokie zarobki czy satysfakcja z tego co robimy? O realizowaniu marzeń – nie tylko tych zawodowych – rozmawiali z Michałem Wożniakiem 4 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle uczniowie Zespół Szkół nr 4.
 • Akcje: Tydzień z e-książką w MBP Jasło
  04 - 09 marca 2013
  Papierowe strony czy ekran komputera? O tym co lepsze, tradycyjne książki na drewnianych regałach czy publikacje elektroniczne dostępne on-line możesz przekonać się sam. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na bezpłatne warsztaty z e-książką!
 • Kluby: Najazd debiutów
  01 marca 2013

  Jaka jest rola współczesnej działalności artystycznej? Kiedy artysta jest gotowy na prezentację swojej twórczości? Gdzie jest granica między sztuką a kiczem? Jak przebiega proces twórczy? Te i inne pytania zawsze będą krążyły „około debiutów”. W piątek 1 marca 2013 r w ramach Klubu Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, odbyło się spotkanie, którego gośćmi byli młodzi poeci: Mateusz Grzeszczuk, Dawid Kasiarz i Piotr Jemioło.

 • Ludzie, książki, wydarzenia - rok 2012 w pigułce
  28 lutego 2013
  Czas w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle biegnie niezwykle intensywnie. Początek roku to nowe pomysły, projekty, wyzwania - pracujemy nad nimi, by jeszcze bardziej udoskonalić ofertę dla naszych czytelników. Ogromną motywację stanowią dla nas dane podsumowujące rok 2012.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz