Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2014

 • Akcje: Misiowe urodziny i przedszkolaki
  14 października 2014

  14 października 2014 r. minęła 88. rocznica wydania książki o przygodach „Kubusia Puchatka” A.A. Milne’a. Z tej okazji w dwóch oddziałach przedszkolnych w ZSM nr 5 w Jaśle odbyły się Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.

 • Kluby: Owacje dla gwiazdy
  14 października 2014

  14 października 2014 w Klubie Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, odbyła się dyskusja o filmie „Bulwar zachodzącego słońca” w reżyserii Billy’ego Wildera.

 • Wystawy: Zło dobrem zwyciężył
  10 października - 30 listopada 2014

  Dzisiaj błogosławiony, a wkrótce  święty ksiądz Jerzy Popiełuszko otaczany jest kultem, a zło które na krótko zatriumfowało, dziś znów obraca się w dobro. Słowa ks. Jerzego, choć wypowiadane w konkretnych okolicznościach życia narodu, również dziś zaskakują aktualnością. Dla każdego Polaka mogą służyć za duchowy przewodnik po ścieżkach wiary, życia i patriotyzmu.

 • Projekty: POLSKI! DO-MOWY! Kolejny projekt językowy w MBP w Jaśle
  09 października - 30 listopada 2014

  Już po raz trzeci Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza mieszkańców regionu do jesiennych spotkań z językiem ojczystym. Po raz kolejny będzie okazja zagłębić się w niuanse polszczyzny i przekonać się, czy dobrze i sprawnie się nią posługujemy.

 • Kluby: Poetyckie krawiectwo Haliny Urban
  07 października 2014

  7 października 2014 r. w Klubie Michalina w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle gościem była poetka Halina Urban.

 • Kluby: Piksele, portrety i wakacyjne wspomnienia!
  02 października 2014

  Po wakacyjnej przerwie, mali Internauci z Klubu Sieciaka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, wrócili z jeszcze większą energią do twórczego odkrywania Internetu! 2 października br. Sieciakowi klubowicze, podczas spotkanie Wakacje w pikselach, uczyli się jak wykorzystywać Internet i nowe technologie do utrwalania wakacyjnych wspomnień.

 • Jaślanie pobili rekord we wspólnym czytaniu!
  30 września 2014

  Mamy rekord we wspólnym czytaniu! 30 września 2014 r. 724 jaślan na pół godziny zatopiło się w lekturze, bijąc tym samy rekord warszawskiego Big Book Festivalu! Gratulujemy i dziękujemy, że czytacie!

 • Pod powiekami światła – festiwalowe warsztaty w bibliotece
  30 września 2014

  Dlaczego czasem warto pomrugać? Co to takiego powidoki, negatyw czy pozytyw? Jak zrobić zdjęcie z wykorzystaniem naturalnych pigmentów roślinnych i przekonać się, że nieustannie w sposób wizualny doświadczamy świata i tego, co nas otacza? Sprawdzili to uczestnicy warsztatów „Wrażliwi na czytanie” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 25-26 września br.

 • Sól i pieprz reportażu literackiego
  29 - 30 września 2014

  29 i 30 września 2014 r. gośćmi 9. Festiwalu Poezji i Prozy byli Angelika Kuźniak i Ziemowit Szczerek. Młodzi dziennikarze są reprezentantami nowego reportażu literackiego.

 • Czytamy i dobrą zabawę mamy! Dzień Głośnego Czytania w bibliotece
  29 września 2014

  Czy zastanawialiście się kiedyś jak często słuchamy głośnego czytania i sami czytamy na głos? My już znamy odpowiedzi! Wspólnie z naszymi gośćmi 29 września br. uczciliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.