Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2015

 • W bibliotece, domu, na komputerze czy tablecie! Skorzystaj z bezpłatnej czytelni internetowej IBUK Libra
  31 stycznia 2016

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do korzystania z czytelni internetowej IBUK Libra. Serwis IBUK LIBRA to pierwsza w Polsce czytelnia online, w której znajdują się zarówno podręczniki akademickie i naukowe, jak i literatura beletrystyczna. Na zarejestrowanych czytelników czeka prawie 1500 publikacji! Dodatkowo, z okazji Światowego Tygodnia E-książki,  IBUK Libra przygotowała niespodziankę dla czytelników. Co miesiąc na stronie czytelni będzie zamieszczana Książka Miesiąca – jedna z książkowych nowości PWN.

 • Biblioteka: akcja - pakowanie. Część 1.
  01 - 09 lutego 2015
  Ile kartonów potrzeba, żeby zmieścić 80 tysięcy książek? Jaki system oznaczeń przyjąć, żeby spakowany księgozbiór jak najszybciej wrócił do udostępniania? Gdzie pomieścić materiały do zajęć, dokumenty i pomoce, aby jak najszybciej uruchomić na powrót ofertę biblioteki?
 • Projekty: FREEDOM 3D czyli polska i słowacka młodzież o wolności
  31 stycznia - 07 lutego 2015

  Jaki kolor ma wolność? Co to są wolne licencje? Jaka jest droga od marzenia do realizacji? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała młodzież z Polski i Słowacji, która w czasie zimowych ferii spotkała się na wymianie „FREEDOM 3D”, realizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle wraz z Mestskim Domem Kultury we Vranovie nad Topl’ou dzięki wsparciu Programu Erasmus+.

 • Kluby: Ścieżka wybaczenia
  27 stycznia 2015

  Dobrze napisana, dająca do myślenia rodzicom nastolatków – tak podsumowały książkę Anity Shreve Na ratunek członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki Kopernikus Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle podczas spotkania 27 stycznia br.

 • Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle doceniona za głośne czytanie!
  22 stycznia 2015
  Miło nam poinformować, że akcja „Całe Jasło czyta dzieciom” prowadzona przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle została ponownie doceniona. Fundacja „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom” przyznała Bibliotece oraz Małgorzacie Piekarskiej, koordynatorowi akcji, wyróżnienie za najlepiej przeprowadzoną kampanię czytelniczą w roku 2013/2014. To już dziesiąta nagroda dla Biblioteki za akcję głośnego czytania.
 • Akcje: Działać i nie stać w miejscu!
  20 stycznia 2015

  20 stycznia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Link do przyszłości, Młodzi. Internet. Kariera”. Z młodą profesjonalistką, specjalistką  ds. nowych mediów i komunikacji w Internecie, prawniczką – Olgą Golonką, spotkało się ponad 50 uczniów jasielskich szkół ponadgimnazjalnych.

 • Kluby: Blogowanie i czytanie
  15 stycznia 2015
  Czy młodzi czytelnicy prowadzą blogi o książkach? Jaki tytuł znajduje się na szczycie listy książkowych bestsellerów? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali członkowie młodzieżowego DKK „Zaczytani” 15 stycznia 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
 • Kluby: Co nam niesiesz Nowy Roku
  13 stycznia 2015

  13 stycznia Klub „Michalina” powitał rok 2015 kolędami i wierszem.

 • Projekty: MBP w Jaśle w Strefach Innowacji
  12 grudnia 2014
  Jakie działania w mieście są najważniejsze według mieszkańców? Jak technologie mogą pomóc w rozwiązaniu ważnych dla nich problemów? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przystąpiła do projektu „Strefy Innowacji”, dzięki któremu spróbujemy znaleźć odpowiedzi na ważne dla społeczności lokalnej pytania.
 • Cykle: Kalejdoskop wiedzy i zabawy w bibliotece!
  17 września 2014

  Chcielibyście doświadczyć jak wiedza i dobra zabawa przenikają się niczym  w kalejdoskopie? Lubicie tworzyć, poznawać, dowiadywać się i odkrywać? Od września 2014 do czerwca 2015 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci w wieku 5-11 lat do Oddziału dla Dzieci i filii bibliotecznych przy ul. Szopena 22, Kopernika 8 i Sobniowskiej 34 na cykl zajęć Kalejdoskop wiedzy i zabawy.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz