Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2015

 • IBUK LIBRA - Bezpłatne korzystanie z e-czytelni
  31 stycznia 2016

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle informuje, że wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle oraz bibliotekami publicznymi z Lubaczowa, Łańcuta, Mielca i Stalowej Woli na kolejny rok wykupiła dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK LIBRA. Dostęp aktywny będzie w terminie od 1 lutego 2014 r. do 31 stycznia 2016 r.

 • Projekty: Udogodnienia dla czytelników o specjalnych potrzebach
  31 grudnia 2015

  Od listopada 2013 r. MBP Jasło, dzięki udziałowi w projekcie „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących” Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix”, ma możliwość udostępniania czytelnikom odtwarzacz Czytak Plus. Do udziału w projekcie zakwalifikowało się 45 bibliotek z całej Polski, jego celem jest ułatwienia osobom niewidomym i słabowidzącym dostępu do książek mówionych. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • Klub Sieciaka
 • Książki: Nowości książkowe w IBUK Libra!

  „Koleżanka. Wspomnienia o Agnieszce Osieckiej” K. Felberg-Sendeckiej, „Łowca” Z. Lubienieckiego oraz „Straty” M. i M. Rigamotni to kolejne nowości książkowe dostępne w czytelni internetowej IBUK Libra.  Żeby skorzystać z publikacji, wystarczy posiadać kod dostępu do czytelni IBUK Libra. Po odbiór bezpłatnych kodów zapraszamy do wszystkich placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Jasielska Biblioteka z p@sją!

  Miło nam poinformować, że jasielska biblioteka została doceniona za aktywne wspieranie społeczności lokalnej w podnoszeniu cyfrowych umiejętności przez warszawską Fundację Orange. Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle przyznano certyfikat „Biblioteka z p@sją”.

 • Jasielska Biblioteka doceniona za promowanie czytelnictwa!

  Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenie przygotowane w ramach programu Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2015 r.

 • Jasielska Biblioteka z certyfikatem Code Week 2015

  Miło nam poinformować, że jasielska Biblioteka została doceniona za aktywny udział w promocji nauki kodowania wśród różnych grup wiekowych. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała certyfikat potwierdzający zorganizowanie wydarzenia „Czytelnicy na tropie kodu” a tym samym włączenie się w międzynarodową inicjatywę Europejskiego Tygodnia Kodowania 2015.

 • Projekty: Zostań wolontariuszem Strefy Innowacji!
  Chcesz z nami stworzyć młodzieżową przestrzeń w bibliotece? Zostań wolontariuszem Strefy Innowacji!
 • Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

  Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty na zakup wyposażenia (meble), zakup lad bibliotecznych i szaf do zabudowy dla MBP w Jaśle

 • Projekty: Zakup nowości wydawniczych

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest  wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów bibliotek polskich. W 2015 roku Biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 34 000 zł na zakup nowości.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz