Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2015

 • Książki: Zajrzyj do Sklepiku z Niespodzianką

  Czytałaś już książki Katarzyny Michalak? Jeżeli nie to koniecznie musisz przeczytać powieści, które niemal natychmiast staja się bestsellerami i podnoszą na duchu.

 • Akcje: Konkurs dla fanów lotnictwa

  Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu oraz organizacje pozarządowe promujące tradycje lotnicze w Mielcu zapraszają do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego Na skrzydłach Ikara oraz konkursu fotograficzno-plastycznego Samolot w obiektywie i palecie barw.

 • Książki: Zawrocie Hanny Kowalewskiej
  Główna bohaterka - Matylda to młoda mieszkanka miasta, która otrzymuje w spadku po babce Aleksandrze malowniczo położony dom na wsi. Jest to o tyle niespodziewane, że kobiety spotkały się tylko raz w dzieciństwie Matyldy. W pobliżu dworku mieszka ciotka Irena oraz jej dzieci - Paweł i Emilia, wszyscy blisko związani z babką, a pominięci w jej testamencie.
 • Akcje: Polski – jesienny! Pierwsze zadanie w akcji „Jasielszczyzna zna polszczyznę 2015”

  Jesienna pora  w sam raz dla polszczyzny amatora – moglibyśmy ukuć takie przysłowie dla corocznych językowych działań  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Już teraz zaczynamy planowanie przyszłorocznego dyktanda i innych wydarzeń poświęconych językowi ojczystemu.

 • Książki: Kim jest Emilka Piórko?

  Chcielibyście otworzyć drzwi do świata wróżek i magii? Wystarczy przeczytać książki autorstwa Holly Webb z serii „Emilka Piórko”!

 • 650-lecie nadania praw miejskich Jasłu

  Rok 2015 jest – zgodnie  z uchwałą Rady Miejskiej Jasła - „Rokiem Obchodów Jubileuszu 650-lecia Nadania Praw Miejskich Jasłu” przez króla Kazimierza Wielkiego. Obchody zainaugurowała – 26 kwietnia br. – uroczysta msza święta i koncert w sanktuarium św. Antoniego.

 • Akcje: Majowe warsztaty internetowe w Bibliotece!

  Jak samodzielnie napisać pismo czy list w programie komputerowym? Gdzie w Internecie znaleźć potrzebne informacje? Jak sprawdzić godziny otwarcia urzędów, pogodę czy rozkład komunikacji miejskiej? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza seniorów i osoby dorosłe na bezpłatne warsztaty internetowe.

 • Najbardziej demokratyczna instytucja, które zachęca do czytania? Biblioteka!

  Czym są dla społeczności lokalnej współczesne biblioteki? Dlaczego osoba, która czyta jest bardziej odważna i świadoma siebie? Czy w bibliotece jest miejsce na wspólne czytanie, pieczenie chleba i budowanie robotów?

 • oTWÓRZ wiedzę! O edukacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

  Edukacja regionalna, wiedza o sztuce, kulturze i literaturze, kompetencje cyfrowe – rok szkolny 2014/2015 za nami! W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zorganizowano w tym czasie ponad 330 aktywności. W lekcjach bibliotecznych, spotkaniach edukacyjnych czy warsztatach wzięło udział ponad 4700 osób, zarówno uczniów jak i dorosłych mieszkańców Jasła i regionu.

 • Pierwsza Książka Mojego Dziecka

  Jak zbudować dobrą więź z dzieckiem i rozwinąć jego zdolności językowego? Czytając! Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, chcąc zachęcić rodziców do jak najwcześniejszego czytania swoim pociechom, przygotowała projekt „Pierwsza Książka Mojego Dziecka”.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz