Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2017

 • Konkursy: Zrób selfie z czytaniem i wygraj super nagrody z okazji urodzin biblioteki!!
  19 września - 19 października 2017

  Lubisz czytać i robić zdjęcia? Połącz te dwie pasje, zrób zdjęcie o tematyce związanej z czytaniem, książkami lub biblioteką i dołącz do niego krótkie rozwinięcie zdania „Moja Biblioteka to……” Weź udział w naszym konkursie i zgarnij atrakcyjne nagrody!

 • Festiwal: Dysonanse obyczajowości – spotkanie z Magdaleną Kordel
  19 września 2017

  Tworzy powieści wzruszające i pełne humoru. Jej książki są balsamem dla duszy tysięcy czytelników. Spełnianie marzeń oraz miłość, odmieniająca życie i nadająca mu sens to motywy przewodnie powieści autorki.

 • Kluby: Okrutny idealizm
  19 września 2017

  Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Jaśle zaprasza na dyskusję o książce Lois Lowry „Dawca”. Spotkanie odbędzie się 19 września 2017 r. (wtorek) o godzinie 16.30, ul. Kopernika 8.

 • XII Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny
  18 września - 06 października 2017

  Od 18 września do 6 października br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do udziału w XII Jasielskim Festiwalu Literackim i Regionalnym. Przed nami kolejna odsłona niepowtarzalnych spotykań z udziałem współczesnych twórców literatury polskiej oraz osób związanych z naszym regionem. Nie może Cię zabraknąć!

 • Konkursy: Laureaci „Lirycznego Jasła” – Finał XXII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży
  14 września 2017

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na Finał XXII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”. Laureatów Konkursu poznamy 14 września 2017 r. podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, partnera wydarzenia.

 • Konkursy: Święto literackiej wrażliwości – Finał „Lirycznego Jasła”
  14 września 2017

  14 września 2017 poznaliśmy laureatów  XXII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości  Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Młodzi twórcy otrzymali nagrody podczas uroczystego Finału, który odbył się na Sali widowiskowej JDK.

 • Kluby: Miłość i utrata w prozie Idy Linde
  11 września 2017

  Książka Idy Linde „Jeśli o tobie zapomnę, stanę się kimś innym” skłoniła nas do próby odpowiedzi na pytania jak mocno jesteśmy zakorzenieni w dzieciństwie i dlaczego tak trudno pogodzić się ze stratą dziadków, którzy nam to dzieciństwo przypominają?

 • „A to Polska właśnie” – jasielskie Narodowe Czytanie 2017
  08 września 2017

  8 września br. zebrani w Parku Miejskim jaślanie zasłuchani w słowa dramatu Stanisława Wyspiańskiego wstąpili w gościnne progi bronowickiej chaty, aby uczestniczyć w iście literackiej biesiadzie, uczcie słowa.

 • Kluby:Pachnące woreczki na zioła i biżuterię
  06 września 2017

  6 września 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.

 • Cykle: Wakacyjny zwierzyniec
  30 sierpnia 2017

  Pancernik Aleksander, zebra Zanzibar, biedronka Amelka, Alora – psia terapeutka oraz wiele innych sympatycznych  zwierzaków towarzyszyło nam w wakacyjnym Literackim ZOO.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz