Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2018

 • Edukacja: Tablety – akcja aplikacja
  06 - 07 marca 2018

  6 i 7 marca 2018 r. Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odwiedzały dzieci z Przedszkola Miejskiego  nr 6. Spotkania były okazją do poznania zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz tego, jak ważna jest przyjaźń i znajomi ze świata realnego, a nie wirtualnego.

 • Juniwersytet: Roślinne fabryki tlenu
  03 marca 2018

  W sobotę 3 marca 2018 roku, za sprawą małych jasielskich studentów, jedna z sal w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zamieniła się na kilka godzin w pracownię ogrodniczą.

 • Kluby: Skacząc przez cienie
  28 lutego 2018

  28 lutego 2018 r.  miłośnicy literatury, podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki “Zaczytani”, odkrywali tajemnice magii światła i cieni wraz z główną bohaterką Nibynocy, Mią Corvere.

 • Juniwersytet: Rany, rety, tablety – zajęcia z tabletami iPad Air
  27 lutego 2018

  Po zakończeniu zimowych ferii i odpoczynku, mali jaślanie rozpoczęli II semestr na Jasielskim Uniwersytecie Dziecięcym, licznie uczestnicząc w zajęciach „Rany, rety, tablety”.

 • Kluby: Tata zagubiony w Sieci
  22 lutego 2018

  W zimowe popołudnie 22 lutego br. członkowie Klubu Czytających Rodzin spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle i wspólnie wybrali się w podróż na Antarktydę, gdzie poznali pewną nietypową pingwinią rodzinę.

 • Kluby: Fałszerze pieprzu – rodzinny album Moniki Sznajderman
  21 lutego 2018

  21 lutego 2018 r. w DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Moniki Sznajderman „Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna”.

 • Kluby: Winny czy niewinny?
  20 lutego 2018

  20 lutego 2018 r.  Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosił Klubowiczki do rozmowy o książce Remigiusza Mroza „Kasacja”.

 • Archeolog musi być uważny – spotkanie z profesorem Karolem Myśliwcem
  15 lutego 2018
  15 lutego 2018 r. prof. Karol Myśliwiec zaprosił nas do Egiptu – świata, którego jest odkrywcą i obserwatorem od 50 lat. Organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.
 • Cykle: Szwedzkie opowieści – Świat uczuć i emocji
  14 lutego 2018

  W Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestnicy feryjnych zajęć  z cyklu Szwedzkie opowieści  poznawali literaturę szwedzką, która odnosi się z szacunkiem do dziecięcych przeżyć i doświadczeń.

 • Cykle: Szwedzkie opowieści – Ważne sprawy małych ludzi
  14 lutego 2018

  Jak wygląda życie według Duni i kiedy ostatnio była szczęśliwa?  Kim jest Doris z książki Piji Lindenbaum i dlaczego ma dość? Czy Albert, bohater opowieści Gunilii Bergstrom, jest tchórzem? Czy łatwo jest być aktorem i występować na scenie? Kim jest Piaskowy Wilk, tytułowy bohater książki „Raz, dwa, trzy Piaskowy Wilk” Asy Lind? Z takimi pytaniami zmierzyli się mali uczestnicy cyklu zajęć feryjnych Szwedzkie opowieści w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz