Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2018

 • Ferie w MBP w Jaśle – dobrze zaprogramowany czas!
  14 lutego 2018

  Czym jest kodowanie? Jak się tworzy gry? W jaki sposób kreatywnie spędzić wolny czas z rówieśnikami oraz jak wykorzystywać nowe technologie do nauki, twórczej zabawy i rozrywki? Tego dowiedzieli się uczestnicy „Ferii dobrze zaprogramowanych”, którzy odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

 • Cykle: Szwedzkie opowieści – Przystanek: Bullerbyn
  13 lutego 2018

  Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zajęcia feryjne Szwedzkie opowieści rozpoczęła od odwiedzin w Bullerbyn – znanej szwedzkiej wiosce. Wraz z tamtejszymi przyjaciółmi poznaliśmy flagę, herb oraz stolicę państwa. Okazało się, że mimo bliskiego sąsiedztwa, wiele tamtejszych zwyczajów jest dla nas trochę dziwnych, ale jednocześnie  bardzo ciekawych.

 • Cykle: Szwedzkie opowieści – Śladami literackiej przygody
  13 lutego 2018

  O tym, że zimowy wypoczynek spędzony w bibliotece może być atrakcyjny, przekonali się nasi najmłodsi czytelnicy, którzy wzięli udział w feryjnych zajęciach  z cyklu Szwedzkie opowieści  i spędzili ten czas z bohaterami książek szwedzkich pisarzy.

 • Kluby: Plotka wyleci wróblem - „Michaliny” o przysłowiach ludowych
  05 lutego 2018

  5 lutego 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.

 • Kluby: Lubię smoki
  29 stycznia 2018

  Smoki  pojawiają się w legendach na całym świecie. Często występują jako strażnicy tajemnic. Dla jednych są to stworzenia przerażające, dla innych – wspaniałe i fascynujące.

 • Tajemnica życia – malarstwo Georgii O'Keeffe
  24 stycznia 2018

  24 stycznia 2018 r. w Dyskusyjnym Klubie Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Down Tripp „Georgia. Powieść o Georgii O'Keeffe” w kontekście filmu Boba Balabana.

 • Edukacja: Zły humorek
  24 - 25 stycznia 2018

  Co to są emocje? Czy złość jest zła? Jak bezpiecznie ją rozładować? Z tymi trudnymi zagadnieniami zmierzyły się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle podczas zajęć zorganizowanych przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w dniach 24 - 25 stycznia  2018 r.                                                                                                                                                              

 • Edukacja: Czar weneckiego karnawału
  23 - 24 stycznia 2018

  Z czego najbardziej znane są Włochy? Jakie miasto zamiast ulic ma kanały? Co to jest sjesta i festa? Jak przebiega karnawał w Wenecji? Gdzie znajduje się najmniejsze państwo we Włoszech? Z tymi  pytaniami zmierzyły się dzieci  z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Jaśle, podczas zajęć zorganizowanych przez Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w dniach 23-24 stycznia br.

 • Juniwersytet: Mali jaślanie w świecie nauki
  22 stycznia 2018

  Fascynujące eksperymenty, zaskakujące naukowe odkrycia, dużo wiedzy i dobrej zabawy  - tak minął czas najmłodszym jaślanom podczas zajęć w pierwszym semestrze  tegorocznej edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. W tym roku merytoryczny program Juniwersytetu przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

 • Kluby: Na skrzydłach motyla
  16 stycznia 2018

  16 stycznia 2018 r.  odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, na którym rozmawiano o książce Ebena Alexandra „Dowód”.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz