Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2020

 • Na ludowo – 2 warsztaty literacko-artystyczne online z Marianną Oklejak
  24 października 2020
  24 października Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu Jak Jan Szczepanik ubarwił świat? zaprasza do udziału w warsztatach literacko-artystycznych dla dzieci online, prowadzonych przez Mariannę Oklejak.
 • Projekty: Moc możliwości. Jak radzić sobie z codziennością i dobrze zaplanować swoją przyszłość?
  23 października 2020
  W czwartek 22 października 2020 r. młodzież z klas siódmych i ósmych ze szkół podstawowych z Jasła, a mianowicie z SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4 oraz SP nr 12, wzięła udział w spotkaniu motywacyjnym z Małgorzatą Meisner – pedagogiem, psychologiem i doradcą zawodowym.
 • Projekty: Moc możliwości
  22 października 2020

  Nie wiesz, kim chciałbyś być w przyszłości? Co zrobić, aby Twoje życie dawało Ci radość i miało cel? Weź udział w spotkaniu online Moc możliwości. Jak radzić sobie z codziennością i dobrze zaplanować swoją przyszłość?

 • Juniwersytet: Tlen – tajemniczy gaz, co otacza nas
  17 października 2020

  17 października 2020 r. studenci z Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w interaktywnych pokazach naukowych, które poprowadził dla nich fizyk i popularyzator nauki – Tomasz Madej, z projektu Mądry dzieciak.

 • Kluby: Flirt z kubizmem czyli sztuka Kazimierza Manna
  12 października 2020

  Jeśli ktoś do tej pory miał wątpliwości, że Kazimierz Mann to wybitny malarz niech zajrzy do książki Wojciecha Manna „Kazimierz Mann: artysta”.

 • Kluby: Zaginione miasta
  10 października 2020

  Dyskusyjny Klub Książki „CzytaMY” zaprasza młodzież na spotkanie 10 października 2020 r. (sobota) godz. 14:00 do Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Będziemy dyskutować o książce Shannon Messenger „Zaginione miasta – Strażniczka”.

 • Kluby: Podróż do miasta elfów
  10 października 2020

  10 października 2020 r. w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „CzytaMY”. Tym razem młodzi czytelnicy dyskutowali o książce Shannon Messenger „Zaginione miasta – Strażniczka”.

 • Inauguracja 11. edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego
  03 października 2020

  3 października 2020 w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury mali jaślanie wraz z rodzicami uczestniczyli w uroczystej inauguracji 11. edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

 • Akcje: Malinowa intryga – jasielskie Narodowe Czytanie 2020
  30 września 2020

  Tradycyjnie, jak co roku we wrześniu Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach Narodowego Czytania zaprosiła mieszkańców Jasła i regionu do sięgnięcia po klasykę literatury polskiej. Podczas 9. edycji akcji przez cały miesiąc zachęcaliśmy naszych Czytelników do lektury „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Ze względu na sytuację większość działań tegorocznego jasielskiego Narodowego Czytania odbyła się online.

 • Legimi - zaproszenie po październikowe kody dostępu
  30 września - 31 października 2020

  Informujemy, że październikowe kody do Legimi wydawać będziemy od 1 października 2020 roku (czwartek). Zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych z aktywną kartą biblioteczną (bez blokad na koncie czytelnika). Decyduje kolejność zgłoszeń.