Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2022

 • Bibliotekarz i zdrowie
  23 marca 2022

  23 marca  2022 r. MBP w Jaśle zorganizowała  szkolenie dla pracowników bibliotek publicznych powiatu jasielskiego.

 • Akcje: Wiosna z wierszem – Światowy Dzień Poezji
  21 - 26 marca 2022

  Z okazji Światowego Dnia Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w dniach 21-26 marca 2022 zaprasza do udziału w akcji poetyckiej „Wiosna z wierszem”.

   

 • Juniwersytet: Warsztaty z robotyki
  12 marca 2022

  W sobotę 12 marca 2022 r. odbędą się warsztaty z robotyki dla dzieci z Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Na zajęcia zapraszamy grupy I, II i III - czyli wszystkie 6latki i 7latki.

 • Piękno Jasła uchwycone w kadrze – wystawa fotografii Wiesława Telegi w jasielskiej Bibliotece
  09 marca 2022

  Choć za oknem padający deszcz nie sprzyjał wyjściu z domu, na otwarciu wystawy „Jasło w obiektywie Wiesława Telegi” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle pojawiło się liczne grono czytelników, przyjaciół, znajomych i sympatyków talentu fotograficznego autora.

 • Różowa Skrzyneczka w Bibliotece
  08 marca 2022

  W tym roku postanowiłyśmy, że z okazji Dnia Kobiet chcemy zrobić coś pożytecznego, dlatego informujemy, że od dzisiaj skrzyneczka, którą widzicie na fotografiach, znajduje się w naszej damskiej toalecie i służy wparciem dla tych Dziewczynek, Dziewczyn i Kobiet, które tego potrzebują.

 • Edukacja: Żeby lampy świeciły
  08 marca 2022

  Kim był odkrywca, który przyczynił się do poskromienia ciemności nocy? Jakie miał marzenia i pasje? Gdzie po raz pierwszy użyto jego wynalazku?

 • Depresja i lęk - kolekcja tematyczna wydawnictw dostępnych w MBP w Jaśle
  07 marca 2022

  Depresja, stres, lęk, nerwica to problemy naszych czasów, w ostatnich dniach jeszcze bardziej aktualne. Dlatego w naszym bibliotecznym katalogu online, z myślą o osobach zainteresowanych problemem depresji i lęku, utworzyliśmy kolekcję tematyczną wydawnictw dostępnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
   

 • Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz IBUK Libra zapraszają na Międzynarodowy Tydzień E-Książki
  06 - 12 marca 2022

  Zapraszamy do korzystania z oferty e-książek w naszej Bibliotece w ramach tegoorcznej edycji Międzynarodowego Tygodnia E-Książki , które w tym roku obchodzimy od 6 do 12 marca.

 • Wystawy: Jasło w obiektywie Wiesława Telegi
  03 marca - 30 kwietnia 2022

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „Jasło w obiektywie Wiesława Telegi”. Autor od ponad dziesięciu lat fotografuje Jasło, niestrudzenie dokumentując jego życie społeczne i kulturalne, śmiało więc można go nazwać kronikarzem miejskiej przestrzeni.

 • Cykle: Wraca joga w Bibliotece!
  01 marca 2022

  Po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi powracamy do zajęć stacjonarnych jogi dla dzieci i dorosłych.