Aktualności - archiwum 2011

• Polsko włosko hiszpańska LOKOMOTYWA
    04 czerwca 2011
    X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w MBP w Jaśle był pełen atrakcji. Jedną z nich, zgodnie z tegorocznym hasłem kampanii „Czytanie łączy Europę”, była impreza inauguracyjna z udziałem przebywających w Polsce wolontariuszy europejskich – Carmen
  • Podróże z książką po świecie w jasielskiej MBP
    03 czerwca 2011
    Wizyta w stadninie koni, całodzienny konkurs plastyczny, dotyczący głośnego czytania oraz rozstrzygnięcie zmagań na najlepszego audiobooka – to część atrakcji, w jakich wzięli udział uczestnicy, zorganizowanego przez Oddział dla Dzieci MBP trzeciego dnia w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom.
  • Piknik Europejski
    03 czerwca 2011
    Głośnym odczytaniem fragmentu książki A. Lindgren Madika i berbeć z Czerwcowego wzgórza przez Burmistrza Miasta Jasła – Andrzeja Czerneckiego, goszczącą uczestników spotkania – Alicję Dachowską, dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej im. Rudolfa Weigla w Jaśle, sponsorów: Jadwigę Chart z Zakładu Gazowniczego w Jaśle, Andrzeja Datę, Dyrektora Gazowni Jasielskiej, Barbarę Wątrobę z Piekarni Jana Wątroby oraz Barbarę Szczepańską, dyrektor SP nr 10, aktywnie uczestniczącą w TCD - rozpoczęto finał X akcji promującej aktywne czytelnictwo wśród najmłodszym.
  • Rozstrzygnięcie konkursu na audiobook
    01 czerwca 2011
    Laureaci konkursu na audiobook „Słowo dźwiękiem pisane” zorganizowanego w ramach projektu „Literacki Park” przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego spotkali się na uroczystym finale 1 czerwca 2011 r.
  • 31 maja 2011
    Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz z najmłodszymi czytelnikami i zaproszonymi gośćmi zainaugurowała X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.
  • Czytanie łączy Europę w jasielskiej MBP
    29 maja 2011
    Już po raz dziesiąty Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle aktywnie włączyła się
  • Zostały po nas słowa - Wystawa
    25 maja 2011
    Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę Zostały po nas słowa z cyklu Literackie spacery po Jasielszczyźnie. To trzecia już wystawa z cyklu Literackie spacery po Jasielszczyźnie, jaką prezentuje Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.
  • Relacja z VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
    15 maja 2011
    W trakcie VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle ramach projektu Literacki Park odbyło się szereg atrakcyjnych imprez adresowanych do różnych grup wiekowych.
  • O zdrowym ciele i harcerskim duchu w Tygodniu Bibliotek w MBP w Jaśle
    15 maja 2011
    W organizację VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle włączyły organizacje i firmy: 139 Drużyna Harcerska „Lisy”, NZOZ KEMED oraz Sklep Zielarsko-Medyczny przy ul. Kościuszki 19.
  • Europejski Tydzień Młodzieży w MBP w Jaśle
    15 maja 2011
    „My już działamy – ty też możesz!” – tym hasłem nieformalna grupa młodzieży MAKAMZA zachęca do włączenia się w działania projektowe w ramach programu „Młodzież w działaniu”. Grupa skupiona przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle od maja realizuje projekt „HAPPY legEND”, który ma na celu odkrycie naszego regionu jako przestrzeni do ciekawych inicjatyw i zwiększenie widoczności projektów młodzieżowych. Po spotkaniach organizacyjnych i warsztatach fotograficznych, które przygotowały uczestników projektu do skutecznego działania, MAKAMZA włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży, by wśród swoich rówieśników promować idee wolontariatu, uczestnictwa młodzieży w życiu społeczności lokalnej i zachęcać do korzystania z możliwości jakie młodym ludziom daje program „Młodzież w działaniu”.
Katalog online

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Wypisz