Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2012

 • Wystawa: Klimt, Mucha, Mehoffer - Mistrzowie Secesji
  25 stycznia - 21 lutego 2012
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę - Klimt, Mucha, Mehoffer mistrzowie Secesji. Wystawa będzie trwała od 25 stycznia do 21 lutego 2012 r. i można ją obejrzeć w holu MBP, ul. Kołłątaja 1.
 • Papierowa zima w Klubie Czytających Rodzin
  20 stycznia 2012
  Czy w bibliotece można lepić bałwany i bić się śnieżkami? W Klubie Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wszystko jest możliwe. 20 stycznia br. odbyło się spotkanie „Gazetowe gadżety”, podczas którego Czytelnia Główna MBP zamieniła się w prawdziwe zimowe podwórko.
 • Kraina Biblioteki i Książki odkryta!
  13 stycznia 2012
  160 Małych Poszukiwaczy Książkowej Krainy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zostało uroczyście pasowanych na czytelników. Od stycznia br. trwają finały pierwszej tury akcji – Zostań Czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki.
 • Wystawa: FIRLEJÓWKA 2006-2011
  06 stycznia 2012
  17 listopada 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Firlejówka 2006-2011”. Wystawa powstała z inicjatywy Stanisława Mazana i Piotra Mazura, przedstawicieli Fundacji im. prof. Romana Saphiera.
 • Warsztaty internetowe dla seniorów
  Rosnące zainteresowanie Internetem jako środkiem komunikacji, sprawiło, że do tego świata chcą przynależeć nie tylko ludzie młodzi, ale również starsi, dla których w większości jest to nowe medium technologiczne. W maju br. w ramach IV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle po raz pierwszy zorganizowała warsztaty komputerowe dla seniorów Internet nie tylko dla młodych. Zainteresowanie warsztatami okazało się tak duże, że postanowiono organizować akcję cyklicznie. W dniach 5, 12 i 19 lipca odbywało się szkolenie osób, które chciały poznać technikę poruszania się po Internecie, założyć własną pocztę elektroniczną oraz opanować umiejętności obsługiwania swojego konta.
 • Czytelnia on-line w Bibliotece
  Informujemy, że został tylko tydzień bezpłatnego, testowego dostępu do elektronicznych wersji ponad 3500 publikacji z bazy ibuk.pl.