Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2012

 • Dla bibliotekarzy: Książka - dzieło sztuki i antidotum na smutki
  13 grudnia 2012
  13 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się seminarium szkoleniowe dla pracowników bibliotek publicznych powiatu jasielskiego.
 • Kluby: Rękodzieło według Alicji Antonik
  11 grudnia 2012
  11 grudnia 2012 r. kiedy zapadł już zmrok w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozległ się śpiew pieśni adwentowych i kolęd, w wykonaniu Klubu „Michalina”. Ze szczególną mocą M. Gubała zaintonowała:
 • Projekt: Polszczyzna w obiektywie
  03 - 31 grudnia 2012
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy „Polszczyzna w obiektywie”, dokumentującej projekt „U-MÓWMY SIĘ NA...POLSKI!”. Na wystawie prezentowane są fotografie z wszystkich imprez i wydarzeń, które odbyły się w ramach projektu
 • Projekt: Jasielszczyzna zna polszczyznę!
  27 listopada 2012
  Na sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbyło się dyktando „Jasielszczyzna zna polszczyznę”, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Impreza stanowiła zarazem finał realizowanego przez Bibliotekę projektu „U-MÓWMY SIĘ NA...POLSKI!”
 • Dla bibliotekarzy: Językowo i filmowo w bibliotece
  27 listopada 2012
  27 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się seminarium szkoleniowe dla pracowników bibliotek publicznych powiatu jasielskiego. Poświęcone zostało zagadnieniom edukacji filmowej w wielu odsłonach.
 • Projekt: Zabrzmiała muzyka języka
  23 listopada 2012
  23 listopada 2012 r. odbył się nietypowy koncert. W ramach projektu „U-MÓWMY SIĘ NA...POLSKI!” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, młodzi jasielscy artyści zaprezentowali brzmienie „Muzyki języka”.
 • Kluby: Miłość do innych poznajemy po tym…
  20 listopada 2012
  Książka Umberto Eco „Cmentarz w Pradze” to lektura dla wytrwałych erudytów na długie jesienne i zimowe wieczory. Mobilizuje do poszerzania wiadomości w różnych dziedzinach, gdyż autor prowadzi nas przez wiele wątków.
 • Projekt: Wesoła gimnastyka języka
  16 listopada 2012
  W „Poradni językowej” działającej w ramach projektu „U-MÓWMY SIĘ NA...POLSKI!” w MBP w Jaśle odbyło się spotkanie „Gimnastyka języka”, podczas którego rodzice z dziećmi poznali ciekawe sposoby na ćwiczenia wspierające ładną i poprawną wymowę. Spotkanie poprowadziła Anna Kędzior, logopeda.
 • Projekt: Rozbrykane słowa i rozhasane litery
  15 listopada 2012
  Najmłodsi uczestnicy projektu U-mówmy się na… polski! spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle z Agnieszką Frączek, autorką popularnych wierszy i opowiadań dla dzieci, pokazujących jak łatwo i przyjemnie jest bawić się słowem.
 • Zabawa słowami z Agnieszką Frączek w Jasielskiej MBP
  15 listopada 2012
  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Agnieszką Frączek, autorką zabawnych, a jednocześnie propagujących poprawną polszczyznę, wierszy dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z SP nr 4 i SP nr 12 w Jaśle.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz