Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2013

 • Akcje: Tęczowe czytanie - finał XII OTCD
  04 czerwca 2013
  Ponad 120 dzieci wyruszyło w podróż po Kolorowych Książkowych Światach wraz z Pawłem Beręsewiczem, autorem popularnych książek dla dzieci oraz Natalią Zduń i Piotrem Panczakiem, aktorami Teatru Maska z Rzeszowa. 4 czerwca w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w holu Jasielskiego Domu Kultury odbył się piknik integracyjny połączony z tradycyjnym głośnym czytaniem, zabawami i rozdawaniem prezentów książkowych. Organizatorem pikniku była Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przy współpracy z Jasielskim Domem Kultury.
 • Cykle: Smak letniej przygody - wakacje w Bibliotece
  02 czerwca - 28 sierpnia 2013
  Wakacje bez nudy i próżnowania – to jest możliwe! Zasmakuj letniej przygody i weź udział w wakacyjnych spotkaniach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
 • Akcje: Dzień Dziecka w Tuwimolandii
  01 czerwca 2013

  Mimo niesprzyjającej pogody i deszczowego nieba Dzień Dziecka w Tuwimolandii był pełen kolorów i radości. Potwierdziły to uśmiechy na twarzach dzieci oraz towarzyszących im dorosłych, uczestniczących w imprezie zorganizowanej przez Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza, 139 Drużynę Harcerską „Lisy” im. Płk L. Lisa Kuli oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Spotkanie zainaugurowało jasielskie obchody XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

 • Akcje: Kto czyta – ten dobrze się bawi! XII OTCD
  01 - 08 czerwca 2013
  Od 1 do 8 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom najmłodsi przenieśli się do krainy fantazji, zabaw i książkowej wyobraźni. Dzieci zainspirowane twórczością Juliana Tuwima, która od pokoleń bawi i uczy, podczas codziennego głośnego czytania oraz imprez i wydarzeń z nim połączonych odwiedziły Tuwimolandię, bawiąc się słowem i odkrywając magię książki.
 • Kluby: Sztuka bywa kobietą
  29 maja 2013

  Jaki wymiar ma współczesna sztuka? Gdzie w jej przestrzeni sytuuje się twórczość kobiet i na czym polega jej specyfika? Na te pytania starano się odpowiedzieć podczas kolejnego spotkania Klubu Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, które odbyło się 29 maja 2013r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Projekty: Cyberpoezja w bibliotece
  24 maja 2013
  24 maja 2013 r. w MBP w Jaśle odbyło się spotkanie z twórcami poezji cybernetycznej Leszkiem Onakiem i Łukaszem Podgórni.
 • Kluby: Ze strachem za pan brat
  24 maja 2013

  24 maja 2013r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Sobniów. Na spotkaniu dyskutowano o książce Evy Ibbotson „Na tropie ogra”.

 • Kluby: Kot Judoka i Przygody Kapitana – ożywione książki w Klubie Sieciaka
  23 maja 2013
  Internet ożywia książki – ale jak? Książka elektroniczna do czytania on-line, audiobook do słuchania, remiksy literackie zawierające fragmenty różnych tekstów – takie związki literatury i Internetu, badali mali klubowicze na spotkaniu w czwartek 23 maja.
 • Książka to jest to! – Tydzień Bibliotek w Filii nr 1
  21 maja 2013
  Tegoroczny Tydzień Bibliotek rozpoczął się w Filii nr 1 w Sobniowie od zajęć plastycznych „Rosnę z książką obrazkową”, inspirowanych książkami Miasteczko Mamoko , Mam oko na liczby, Mam oko na Litery.
 • Kluby: Kobieta, aby być muzą musi kochać
  21 maja 2013
  21 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyła się dyskusja o książce Marii Poprzęckiej „Uczta bogiń”.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz