Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2015

 • O żołnierzach wyklętych z Kajetanem Rajskim
  25 maja 2015

  25 maja br. gościem Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle był Kajetan Rajski, autor książek „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych” oraz „Wilczęta 2”. W spotkaniach wzięło udział około stu osób, w tym m.in.: uczniowie jasielskich szkół ponadpodstawowych i harcerze z 139 Drużyny Harcerskiej „Lisy”.

 • Akcje: Wybieram bajkowe aplikacje w Bibliotece
  15 maja 2015

  Interaktywne książeczki, wirtualne zwiedzanie Gniezna, bajkowe gry czy wizyta w Muzeum w Luwrze to między innymi atrakcje, które czekały na uczestników zajęć „iPad i bajkowe aplikacje” oraz „Pstryk Komiks!” w  Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Wybieram bibliotekę!”.

 • Kluby: Nieodparty urok Islandii
  13 maja 2015

  W środowe popołudnie 13 maja br. odbyło się kolejne spotkanie Jasielskiego Klubu Podróżnika. Gościem Klubu był Remigiusz Gogosz, który podzielił się swoimi wrażeniami i przemyśleniami związanymi z kilkumiesięcznymi pobytami w Islandii, opowiedział o miejscach, które warto zobaczyć, a wszystko to ilustrował przepięknymi zdjęciami.

 • Cykle: Wynalazki i zagadki – to jest to!
  13 maja 2015

  Czym jest zagadkowa koperta? Jak napisać szczególny list z nadzwyczajnie wesołym przesłaniem dla zupełnie przypadkowej osoby? 
  I przekonać się, że słomka nadaje się nie tylko do picia? Na te pytania odpowiedzieliśmy podczas cotygodniowych zajęć Kalejdoskop  wiedzy i zabawy w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: „Michaliny” przywracają godność gwarze
  12 maja 2015

  12 maja 2015 w ramach 12. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”. Głównym tematem rozmowy była gwara.

 • Akcje: Arcyważne fantazjowanie – spotkanie z Tiną Oziewicz w MBP w Jaśle
  11 - 12 maja 2015

  Zastanawialiście się co stałoby się gdyby zwyczajny przedmiot okazał się zupełnie nadzwyczajny? Czy wiaduktowi kolejowemu udało się zostać mostem nad rzeką, a dziewczynkom z porcelanowego talerza uciec przed groźnym tyranozaurem? 11 i 12 maja br. uczestnicy spotkań autorskich z  Tiną Oziewicz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle przekonali się, że fantastyka nas przenika.

 • Akcje: Rany! Rety! Tablety!
  09 maja 2015

  Wirtualne zwiedzanie Gniezna, nietypowa lekcja chemii, kolekcja wirtualnych książek a nawet statki kosmiczne. Między innymi takie atrakcje czekały 9 maja br. na uczestników akcji Rany! Rety! Tablety! w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Akcje: Biblioteka - wstąp i wybierz! XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
  08 - 15 maja 2015

  Spotkania z pisarką Tiną Oziewicz, odkrywanie Islandii z Jasielskim Klubem Podróżnika, akcja „Wyhaczona! Wybierz książkę” czy obrazkowy teatrzyk kamishibai dla przedszkolaków. To niektóre atrakcje, jakie czekały na uczestników XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Podczas akcji odbywającej się pod hasłem „Wybieram bibliotekę!”, MBP w Jaśle odwiedziło ponad 580 osób.

 • Akcje: Biblioteka – wstąp i wybierz! Powiatowy Dzień Bibliotekarza
  08 maja 2015

  8 maja 2015 r. w Czytelni Głównej Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle pracownicy  bibliotek publicznych powiatu jasielskiego spotkali się, by uczestniczyć w seminarium szkoleniowym, a także świętować. Powiatowy Dzień Bibliotekarza zainaugurował XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, odbywający się pod hasłem Wybieram bibliotekę.

 • Akcja: Tydzień Bibliotek w Filii nr 2
  08 - 15 maja 2015

  XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiegał pod hasłem „Wybieram bibliotekę”.  Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w zaprosiła do „wybrania biblioteki” czytelników w każdym wieku.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
grudzień 2021
pn wt śr cz pt so nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31