Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2018

 • Spotkania autorskie: Czy można zbaranieć?
  23 marca 2018

  Wszyscy wiemy, że język polski czasami staje się przyczyną wielu nieporozumień i zagadek. Sprawia wiele trudności nie tylko w pisowni, ale także w wymowie. Często zastanawiamy się  jak coś poprawnie napisać, albo poprawnie wymówić. Jedna pufa czy jeden puf, lubić czy lubieć, z wyjątkiem czy za wyjątkiem? - oto są pytania.

 • Kluby: Suknia Pani Wiosny
  22 marca 2018

  22 marca 2018 r. razem z dziećmi oraz rodzicami z Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle udaliśmy się na wielkie poszukiwania wiosny.

 • Ta garstka, która nas słucha – Światowy Dzień Poezji
  21 marca 2018

  Spotkania z poezją zawsze są świętem słowa. Tak też było w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 21 marca 2018 z okazji Światowego Dnia Poezji.

 • Kluby: W podróży przez Paryż
  21 marca 2018

  21 marca 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle po raz kolejny gościliśmy  jasielskiego pasjonata podróży Tomasza Dobrowolskiego, aby tym razem wspólnie odbyć wędrówkę ulicami Paryża.

 • Kluby: Zemsta zza grobu
  21 marca 2018

  Czy istnieje właściwy powód uzasadniający samobójstwo? Jeśli nawet, to nie jest to żaden z trzynastu, podanych przez Hannah, główną bohaterkę książki “13 powodów” - uznali uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki “Zaczytani” podczas spotkania 21 marca 2018 r.  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: Klepsydra czasu
  20 marca 2018

  20 czerwca 2018 r., w przedświątecznym nastroju, Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosił na dyskusję o książce Mitcha Alboma „Zaklinacz czasu”.

 • Marzec pod znakiem Kobiet w jasielskiej bibliotece
  19 marca 2018

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelniczek, we współpracy ze Stowarzyszeniem Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy Nadzieję” zorganizowała cykl imprez pod hasłem „Marzec pod znakiem Kobiet”.

 • Kluby: Ciało i ból w filmach Almodovara
  14 marca 2018

  14 marca 2018 r. w Klubie Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o dwóch filmach Pedro Almodovara „Skóra, w której żyję” i „Julieta”.

 • Juniwersytet: Biolaboratorium
  10 marca 2018

  W sobotę 10 marca 2018 roku, za sprawą Uniwersytetu Rozwoju w Chorzowie mali słuchacze Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego pracowali w bibliotecznym Biolaboratorium.

 • Kluby: Groch z soczewicą – asamblaż „Michalin”
  07 marca 2018

  7 marca odbyło się spotkanie Klubu „Michalina” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych i Dnia Kobiet, artystki i poetki ludowe wykonały okolicznościowy asamblaż.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz