Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2021

 • Procedura bezpieczeństwa na terenie MBP w Jaśle w czasie pandemii COVID-19 - AKTUALIZACJA z dnia 16 kwietnia 2021
  16 kwietnia 2021

  Procedura bezpieczeństwa na terenie MBP w Jaśle w czasie pandemii COVID-19 - AKTUALIZACJA z dnia 16 kwietnia 2021

 • Kluby: Podwórkowe konstrukcje
  14 kwietnia 2021

  14 kwietnia 2021 r. Klub Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle     zaprasza na spotkanie z Mariolą Fik - bibliotekarką, edukatorką i trenerką Stowarzyszenia Cyfrowego  Dialogu, która programuje, odkrywa i konstruuje z dziećmi i młodzieżą.

   

   

 • Kluby: Kreatywne warsztaty z Mariolą Fik
  14 kwietnia 2021

  Klamerki do bielizny służą do mocowania prania na suszarce, folię aluminiową wykorzystujemy w kuchni, korkiem najczęściej coś zatykamy, ale gdy poruszymy naszą wyobraźnię, z przedmiotów, które znajdziemy w każdym domu, możemy stworzyć niesamowite konstrukcje.

   

   

 • Projekty: Wiersze znane, od nowa pisane – akcja poetycka online
  07 kwietnia 2021

  Poezja towarzyszy nam od zarania dziejów, w krótkiej formie artystycznego przekazu utrwala wszystko, co dla nas najważniejsze. Poezja jest wieloznaczną i wielowymiarową  przestrzenią, jej siła leży zarówno w słowach i ich znaczeniu, jak i w emocjach, które przekazują. Odzwierciedla intymne myśli, odczucia i refleksje, skłania odbiorców do własnych przemyśleń i zgłębiania uczuć.  

   

   

 • Wesołych Świąt Wielkanocnych!
  31 marca 2021

  Niech Święta Wielkanocne upłyną w zdrowiu i pogodzie, a czas Zmartwychwstania przyniesie pokój i nadzieję. Zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle

 • Akcje: Wielkanocne inspiracje „Michalin”
  29 marca 2021

  „Michaliny” oprócz duchowego przeżywania Wielkanocy, poprzez przygotowanie oryginalnych własnoręcznie zrobionych ozdób, właśnie w ten sposób starają się pokazać, jak ważne są to dla nich Święta.

   

   

 • Kluby: Magia Alagaesii
  29 marca 2021

  29 marca 2021 r. młodzież działająca w Dyskusyjnym Klubie Książki Zaczytani w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, spotkała się na wirtualnej herbatce, aby porozmawiać o książce  Christophera Paoliniego Widelec, Wiedźma i Smok.

   

   

   

 • Zapraszamy po kwietniowe kody dostępu do serwisu LEGIMI
  29 marca 2021

  Informujemy, że kwietniowe bezpłatne kody dostępu do serwisu Legimi wydawane będą od  31 marca 2021 roku (środa).

   

   

 • Juniwersytet: Układ pokarmowy człowieka
  27 marca 2021

  27 marca 2021 studenci Juniwersytetu spotkali się online z biolożką, edukatorką i popularyzatorką nauki Elżbietą Pogodą, aby odkrywać wspólnie tajemnice ludzkiego ciała.

 • Projekty: Ojczysty – taki bystry! W MBP w Jaśle rusza projekt językowy
  26 marca 2021

  Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021 na realizację projektu „Ojczysty – taki bystry!”.