Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2018

 • Juniwersytet: Plenerowe pokazy lotnicze
  12 maja 2018
  W sobotę 12 maja 2018 r. mali pasjonaci nauki wraz z rodzicami uczestniczyli w plenerowych pokazach lotniczych, których organizatorem było Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze „IKAR” im. Leszka Preisnera.
 • Akcje: 100 stron na 100-lecie!
  11 maja 2018

  11 maja br. dzieci, młodzież, przedstawiciele szkół, instytucji, stowarzyszeń oraz władz miejskich    i powiatowych spotkali się w Parku Miejskim aby uczcić obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości i świętować Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

 • Projekty: O finansach… w bibliotece!
  09 maja 2018

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w 2018 r. bierze udział w 5. edycji projektu „O finansach… w bibliotece”, skierowanego do osób powyżej pięćdziesiątego roku życia.

 • Zaufać życiu – spotkanie autorskie z Anną Janko
  09 maja 2018

  W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 9 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Anną Janko, felietonistką i pisarką, autorką „Małej zagłady”, której filmowa premiera zapowiadana jest pod koniec maja.

 • Kluby: Zapach kwiatów i farb – Berthe Morisot
  07 maja 2018

  7 maja 2018 w ramach DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Dominique Bona „Berthe Morisot. Tajemnica kobiety w czerni”.

 • Spotkanie autorskie: Pułapki dorastania
  07 maja 2018

  Kim był agent 007? Czym zajmują się miłośnicy rooftoppingu?  Jak się okazało, to tematy nieobce Katarzynie Ryrych –  pisarce,  która gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle na spotkaniu w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki w dniu 7 maja 2018 r.

 • Projekty: Architektonika bibliotek oraz animacja zajęć dla najmłodszych
  04 maja 2018

  16 maja br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza bibliotekarzy do udziału w wizytach studyjnych: "Nowe rozwiązania architektoniczne w bibliotekach" w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie oraz "Czytanie i animowanie na magicznym dywanie" – czyli jak prowadzić zajęcia z najmłodszymi w bibliotece w oparciu o interaktywne pomoce dydaktyczne w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy.

 • Kluby: (Nie)Przyjaciel?
  25 kwietnia 2018

  25 kwietnia 2018 r. młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zastanawiała się nad definicją prawdziwej przyjaźni, rozmawiając o bohaterkach powieści Sary Barnard Piękne złamane serca.

 • Spotkania autorskie: Zedrzeć politurę – świat powieści Jakuba Żulczyka
  24 kwietnia 2018

  24 kwietnia br. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprosiła na rozmowę o literaturze Jakuba Żulczyka, autora powieści  „Radio Armageddon" (2008), „Ślepnąc od świateł” (2014), „Wzgórze Psów” (2017).

 • Kluby: Nigdzie się nie ukryjesz
  24 kwietnia 2018

  Dom na pustkowiu, śnieżyca zasypująca drogi, uniemożliwiająca ucieczkę lub kontakt z cywilizacją, pożar i strzelanina spowodowane przez złodziei  dzieł sztuki – to elementy łączące się jak puzzle i tworzące trzymającą w napięciu fabułę i mroczną atmosferę książki Fleur Hitchcock „Morderstwo w środku zimy”.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz