11 maja br. dzieci, młodzież, przedstawiciele szkół, instytucji, stowarzyszeń oraz władz miejskich i powiatowych spotkali się w Parku Miejskim aby uczcić obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości i świętować Dni Otwarte Funduszy Europejskich.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w 2018 r. bierze udział w 5. edycji projektu „O finansach… w bibliotece”, skierowanego do osób powyżej pięćdziesiątego roku życia.
W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 9 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Anną Janko, felietonistką i pisarką, autorką „Małej zagłady”, której filmowa premiera zapowiadana jest pod koniec maja.
7 maja 2018 w ramach DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Dominique Bona „Berthe Morisot. Tajemnica kobiety w czerni”.
Kim był agent 007? Czym zajmują się miłośnicy rooftoppingu? Jak się okazało, to tematy nieobce Katarzynie Ryrych – pisarce, która gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle na spotkaniu w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki w dniu 7 maja 2018 r.
16 maja br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza bibliotekarzy do udziału w wizytach studyjnych: "Nowe rozwiązania architektoniczne w bibliotekach" w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie oraz "Czytanie i animowanie na magicznym dywanie" – czyli jak prowadzić zajęcia z najmłodszymi w bibliotece w oparciu o interaktywne pomoce dydaktyczne w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy.
25 kwietnia 2018 r. młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zastanawiała się nad definicją prawdziwej przyjaźni, rozmawiając o bohaterkach powieści Sary Barnard Piękne złamane serca.
24 kwietnia br. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprosiła na rozmowę o literaturze Jakuba Żulczyka, autora powieści „Radio Armageddon" (2008), „Ślepnąc od świateł” (2014), „Wzgórze Psów” (2017).
Dom na pustkowiu, śnieżyca zasypująca drogi, uniemożliwiająca ucieczkę lub kontakt z cywilizacją, pożar i strzelanina spowodowane przez złodziei dzieł sztuki – to elementy łączące się jak puzzle i tworzące trzymającą w napięciu fabułę i mroczną atmosferę książki Fleur Hitchcock „Morderstwo w środku zimy”.