Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2018

 • Edukacja: Dobrana para – strach i odwaga
  10 - 13 kwietnia 2018

  Kiedy i czego się boimy? Czy dorośli też się boją? Czy strach jest powodem do wstydu? A może jest potrzebny?  Na te i inne pytania na temat strachu szukały odpowiedzi dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Foluszu,  które odwiedziły Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w dniach 10-13.04.2018 r.

 • Edukacja: Kraj wiatraków, tulipanów i…
  09 - 12 kwietnia 2018

  Z czego najbardziej znana jest Holandia? Dlaczego Holendrów nazywa się „serowymi głowami”? Co to jest tulipomania? Jakie miasto nazywa się „Wenecją Północy” i dlaczego holenderskie wiatraki kręcą się w lewo? Z tymi  pytaniami zmierzyły się dzieci  z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Jaśle, podczas zajęć zorganizowanych przez Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w dniach 9-12 kwietnia 2018 r.

 • Juniwersytet: Niezwykła geografia, niezwykła historia – spotkanie z Łukaszem Wierzbickim
  07 kwietnia 2018

  7 kwietnia br. na wykładach Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego prowadzący zajęcia – pisarz       i podróżnik z Poznania –  Łukasz Wierzbicki przekazał małym studentom bardzo ważną rzecz: trzeba robić w życiu to, co się kocha oraz to, co czyni nas szczęśliwymi. Żeby tego dokonać należy postawić sobie cel, a następnie uparcie i wytrwale do niego dążyć.

 • Kluby: Na ścieżkach niezwykłych historii Niepodległej – spotkanie z Łukaszem Wierzbickim
  06 kwietnia 2018

  Czy niedźwiedź może zostać żołnierzem? A dodatkowo wiernym kompanem i najlepszym przyjacielem? O tak! O kim mowa? O sympatycznym Wojtku, który podbił serca żołnierzy 22 Kampanii gen. Władysława Andersa.

 • Edukacja: Czytamy i poznajemy
  06 kwietnia 2018

  6  kwietnia 2018 r.  dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Gliniku Polskim po raz pierwszy odwiedziły  Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Akcje: Myślę! Analizuję! Sprawdzam! Tydzień z Internetem 2018
  27 marca 2018

  Jak rozpoznać fake newsy? Czy wszystkie informacje, które docierają do nas za pośrednictwem środków masowego przekazu i Internetu są rzetelne? Jak odróżnić fikcję od rzeczywistości? I dlaczego warto sprawdzać wiarygodność informacji w różnych źródłach? Na te i wiele innych pytań spróbowaliśmy odpowiedzieć wspólnie z uczestnikami spotkań, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach ogólnoeuropejskiej akcji Tydzień z Internetem.

 • Wesołych Świąt Wielkanocnych!
  27 marca 2018

  Życzymy pełnych pokoju, wiary i radości Świąt Wielkanocnych. Niech ten wyjątkowy czas i wiosenna atmosfera dodają sił i inspiracji do działania.

 • Kluby: Tajemnicze luridium
  27 marca 2018

  Gdzie można spotkać awanturobota? Czym jest luridium? Jak odnaleźć tajemniczą żelazną bramę ukrytą w podziemiach londyńskiego metra? Te niezwykłe pytania  zaprzątały umysły uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki “Zaczytani” podczas dyskusji o książce Bobbiego Peersa „William Wenton. Instytut szyfrów” 27 marca 2018 r.  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Juniwersytet: Gimnastyka języka – spotkanie z dr Agnieszką Frączek
  24 marca 2018

  24 marca 2018 roku mali studenci przekonali się, że czasem w niepoważny sposób można mówić o całkiem poważnych sprawach. Gościem Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego była dr Agnieszka Frączek, germanistka, leksykograf,  autorka wierszy i opowiadań dla dzieci, która z pomocą swoich książek w zabawny sposób przeprowadziła nas przez świat językowych pułapek oraz trudności.

 • Cykle: Akademia Wyobraźni – Zanim przyjdą… święta
  24 marca 2018

  Święta tuż, tuż… ale zanim będziemy obchodzić Wielkanoc, koniecznie musimy się do niej dobrze przygotować! O uroku przedświątecznych prac przekonali się mali uczestnicy zajęć „Akademia Wyobraźni” 24 marca 2018 r. w  Filii nr 3  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz