Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2012

 • Książkobranie - znajdź swoim książkom nowego właściciela
  14 maja 2012

  „Człowiek szuka książki – książka swego czytelnika. Nie czytasz - wymień się książką”.

  Są książki, które towarzyszą nam od dzieciństwa, które kochamy i chętnie wzięlibyśmy je ze sobą na wyspę bezludną. Ale są i takie, które po przeczytaniu stoją na półce i tylko zbierają kurz.

 • Wrażenia z „Bajkowych wypraw” Klubu Czytających Rodzin
  14 maja 2012
  Członkowie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wzięli udział w spotkaniu, które za sprawą specjalnych gości – słuchaczek kierunku „opiekunka dziecięca” Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. R.Weigla w Jaśle pod opieką nauczycielki, pani Barbary Siuty – przerodziło się w prawdziwe „Bajkowe wyprawy”.
 • Kolejni mali studenci zaprzyjaźnieni z Biblioteką
  12 maja 2012
  W maju b.r. ostatnia grupa studentów Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego w semestrze wiosennym 2011 / 2012 odwiedziła Przystanek Biblioteka Juniwersytecka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
 • Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem
  11 maja 2012
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zaprasza na spotkanie autorskie z pisarzem fantastyki, Jakubem Ćwiekiem.
 • Podróż spełnionych marzeń
  10 maja 2012
  Uczestnicy spotkania Jasielskiego Klubu Podróżnika w MBP w Jaśle mieli okazję wysłuchać, bogato ilustrowanej zdjęciami, relacji Mariana Sobla z podróży do Ziemi Świętej.
 • MBP w Jaśle w gronie ośmiu najaktywniejszych bibliotek w Polsce!
  10 - 19 maja 2012
  Podczas konferencji inaugurującej III Warszawskie Targi Książki odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2011 organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. MBP w Jaśle po raz kolejny otrzymała wyróżnienie za podtrzymywanie wysokiego poziomu imprez służących promocji książki i czytelnictwa, kreatywność w pozyskiwaniu użytkowników i ich edukacji kulturalnej.
 • Wystawa: Bogu na chwałę a Ojczyźnie na pożytek
  08 maja - 29 czerwca 2012
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „Przedwojenne jasielskie gimnazja” z cyklu - Ocalić od zapomnienia. Wystawa prezentuje historię dwóch jasielskich gimnazjów: Państwowego Gimnazjum im. Króla Stanisława Leszczyńskiego i Prywatnego Gimnazjum Żeńskiego im. Błogosławionej Jolanty do roku 1939.
 • Wiosenna edycja akcji „Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki”
  08 - 31 maja 2012
  Od 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywają się cykliczne finały wspólnych spotkań z książką i dobrą zabawą. Uczestniczą w nich dzieci z jasielskich szkół i przedszkoli, które wpisują się w wiosenną edycję akcji promującej czytanie wśród najmłodszych.
 • Finał XVII Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży
  08 maja 2012
  Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży, zorganizowanego po raz XVII przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Oddział w Jaśle odbyło się w sali widowiskowej JDK.
 • Tydzień Bibliotek w jasielskiej MBP
  08 - 15 maja 2012
  Podczas IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w jasielskiej MBP na czytelników czekało wiele atrakcji. Jak co roku propozycje kierowane były do wszystkich, od maluchów po seniorów.