Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2013

 • Dawne Jasło i Galicja w zbiorach bibliotek cyfrowych
  Jeszcze do niedawna pod pojęciem biblioteki rozumiano klasyczną instytucję gromadzącą zasoby w wersji papierowej. Obecnie jednak na świecie i w Polsce dynamicznie rozwijają się biblioteki cyfrowe. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem użytkowników, umożliwiają bowiem zdalne korzystanie z bardzo wielu rodzajów zasobów bibliotek, muzeów i archiwów - w postaci elektronicznej.
 • Druki przedwojennych jasielskich drukarni w zbiorach bibliotek cyfrowych
  Jasło jako jedno z kilku miast na Podkarpaciu już w połowie XIX wieku mogło poszczycić się posiadaniem własnej drukarni. Do niedawna wydawnictwa te nie były dostępne dla przeciętnego czytelnika, dziś jednak dzięki digitalizacji zbiorów wielu bibliotek, są one udostępniane szerokiemu gronu odbiorców poprzez biblioteki cyfrowe.
 • Wyróżnienie Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom za rok szkolny 2011/2012
  Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle po raz kolejny została doceniona przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” i otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2011/2012.
 • Wystawy: YOUTH STORY – wystawa z realizacji projektu
  Jak powiedzieć po słowacku „lubię to”? Dlaczego Słowacy nie lubią kopru a Polacy głośno mówią? Czy słowackie legendy mają coś wspólnego z tymi dotyczącymi Jasła w Polsce? Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii z realizacji polsko-słowackiej wymiany młodzieży „YOUTH STORY” realizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w partnerstwie z Podduklianskim Osvetovym Strediskiem w Svidniku, przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach Programu „Młodzież w działaniu”.
 • Przyjdź po audiobooka do biblioteki
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do skorzystania z bogatego zbioru audiobooków.
 • Nagroda dla Biblioteki na VII Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w Internecie
  We wrześniu 2013 r. w Warszawie, eksperci z kilkunastu krajów europejskich, już po raz siódmy, dyskutowali na temat bezpieczeństwa najmłodszych w Internecie. Wśród uczestników VII Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w Internecie” znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle nagrodzona w ogólnopolskim konkursie na najlepszą realizację imprezy „Sieciaki na wakacjach 2013”.
 • Akcje: Milion przygód z książką w Bibliotece
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz ze 100 bibliotekami z Polski uczestniczy w akcji „Milion przygód z książką”, upowszechniającej czytanie wśród dzieci i młodzieży. Dzięki niej otrzymała 50 książek Wydawnictwa Media Rodzina. Wśród nich znalazły się m.in. baśnie braci Grimm, H. Ch. Andersena oraz przygody Kota Prota.
 • Dzieci w sieci. Bezpieczne surfowanie w bibliotece!
  MBP w Jaśle propaguje aktywne a jednocześnie bezpieczne korzystanie z Internetu. Mając na celu bezpieczeństwo najmłodszych Internautów, biblioteka przystąpiła do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz