Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2015

 • Akcje: Rozmaitości w bibliotece – Tydzień Czytania Dzieciom z Filią nr 2
  30 maja - 05 czerwca 2015

  Kim jest i jak wygląda średniowieczny łucznik?  Co to jest Teatrzyk Kamishibai? Czy łatwo recytuje się wiersz Lokomotywa J. Tuwima? Dzieci biorące udział w zajęciach organizowanych przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle z okazji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom znalazły odpowiedzi na te i inne pytania.

 • Akcje: Czytanie na ekranie
  30 maja 2015

  W czasie Tygodnia Czytania Dzieciom w jasielskiej Bibliotece nie zabrakło odkrywania nowego wymiaru czytania i książki.

 • Wystawy: Odrodzenie samorządu miejskiego w Jaśle
  29 maja 2015

  W ramach uroczystych obchodów 25 rocznicy pierwszych wolnych wyborów samorządowych  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przygotowała wystawę „25 lat samorządności – odrodzenie samorządu miejskiego w Jaśle”. Po raz pierwszy wystawa została zaprezentowana podczas uroczystej konferencji z udziałem samorządowców wszystkich kadencji, która odbyła się w dniu 29 maja 2015 r. w Kinie Syrena, Przez cały  czerwiec  wystawę  można obejrzeć w holu Urzędu Miasta Jasła (I piętro).

 • Kluby: Akt twórczy jest zawsze poza artystą
  29 maja 2015

  29 maja 2015 r. w „Malgalerii" Małgorzaty i Bogdana Samborskich odbyło się spotkanie Klubu Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Akcje: Książkowe fantazje – XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w MBP w Jaśle
  28 maja - 05 czerwca 2015

  Kreatywne zabawy, ciekawi goście, ale przede wszystkim książki, bo „Każde dziecko zasługuje na książkę!” – Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle jak co roku zaprasza na Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

 • Akcje: Dzięki kodowaniu mogę więcej!
  28 maja 2015

  8 uczestników, 2 miesiące spotkań, kilkanaście niebanalnych projektów w programie Scratch i niezliczona ilość uśmiechów – za nami pilotażowa edycja programu Mistrzowie Kodowania! 28 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej na uroczystym podsumowaniu programu spotkały się dzieci uczestniczące w zajęciach oraz ich rodzice i najbliżsi.

 • Akcje: Rozczytane zabawy w Filii nr 3
  28 maja - 03 czerwca 2015

  Jak wygląda książkowy koncert życzeń? Jakie pytania może zadać prowadzący w Bajkowym teleturnieju 1 z 10? I najważniejsze – dlaczego każde dziecko zasługuje na książkę? Na te pytania odpowiedzieli uczestnicy aktywności zorganizowanych w Filii r 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

 • Akcje: Podwórkowe Fantazje w Dniu Dziecka
  28 maja 2015

  28 maja br. Komitet Opiniujący Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizował piknik osiedlowy z okazji Dnia Dziecka. W organizację wydarzenia włączyła się Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: Dla miłośników przygód
  27 maja 2015

  27 maja  2015r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach Fan Book Sobniów Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Ksiązki. Na spotkaniu dyskutowano o książce Andrzeja Perepeczko „Dzika Mrówka i tajemnica Bursztynowej Komnaty”.

 • Kluby: Na rubieżach transcendencji - „Wschód” Andrzeja Stasiuka
  26 maja 2015

  26 maja 2015 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle odbyło się spotkanie DKK „Liberatorium” podczas, którego rozmawiano o książce Andrzeja Stasiuka „Wschód”.