Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2018

 • Dla bibliotekarzy: Nowe technologie wobec działań dla dzieci i młodzieży
  24 maja 2018
  "Zastosowania nowych technologii w pracy z dziećmi i młodzieżą w bibliotece" – to wykład którego wsłuchali bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jasielskiego 24 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Wykład wygłosił dr Grzegorz Gmiterek, bibliolog i informatolog, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista od nowych technologii w instytucjach nauki i kultury.
 • Projekty: Bank przez internet
  23 maja 2018

  Na co zwrócić uwagę wybierając bank, jak złożyć konto przez internet i wykonać przelew – to m. in. tematy drugiego spotkania w ramach projektu „O finansach… w bibliotece”, które odbyło się 23 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: Trudna sztuka wybaczania
  22 maja 2018

  22 maja 2018 r. Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosił na dyskusję o książce Gabrieli Gargaś  „Pośród żółtych płatków róż”.

 • Akcje: XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 2
  21 maja 2018

  Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle włączyła się w obchody  XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który przebiegał pod hasłem (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA w dniach 8 – 15 maja 2018 r.

 • Akcje: XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 1
  21 maja 2018

  Podczas XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Filia nr 1 zorganizowała zajęcia, których celem było zainteresowanie książką najmłodszych czytelników oraz przybliżenie historii naszego kraju. Czytaliśmy legendy i opowiadania.

 • Akcje: XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 3
  21 maja 2018

  Czy praca bibliotekarza jest trudna? Jak długo trzeba się uczyć, aby zostać     bibliotekarzem? Dlaczego należy dbać o książki i czy porządek jest ważny w bibliotece? Co to jest książka obrazkowa i czy czytanie dzieciom jest potrzebne? Jak wygląda herb Jasła i kto pracuje w Urzędzie Miasta? Na te i inne pytania odpowiedzieli uczestnicy spotkań w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek,  zorganizowanych przez Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.  Na dużych i małych czytelników, którzy odwiedzili bibliotekę w dniach 8 – 15 maja 2018 r., czekało sporo atrakcji!

 • Kluby: Kapliczki i krzyże – Majówka z Michalinami
  21 maja 2018

  21 maja br. odbyło się spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych „Michalina” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle poświęcone nabożeństwom majowym.

 • Projekty: Domowy budżet i zakupy on-line
  18 maja 2018

  W piątek 18 maja 2018 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu  „O finansach...w bibliotece”, podczas którego uczestnicy z zapałem przystąpili do poszerzania swojej wiedzy na temat finansów i bankowości elektronicznej.

 • Dla bibliotekarzy: Biblioteczna przestrzeń i magia – wizyta studyjna bibliotekarzy
  16 maja 2018

  16 maja br. bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jasielskiego wzięli udział w wizytach studyjnych w bibliotekach województwa podkarpackiego oraz małopolskiego.

 • Projekty: Nowe technologie a dzieci i młodzież
  14 maja 2018

  24 maja o 9.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza bibliotekarzy na  wykład "Zastosowania nowych technologii w pracy z dziećmi i młodzieżą w bibliotece" dr. Grzegorza Gmiterka, bibliologa i informatologa, wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego, specjalisty od nowych technologii w instytucjach nauki i kultury.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz