Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2017

 • Dla bibliotekarzy: Prezencja, uśmiech, dobre słowo nic nie kosztuje
  06 października 2017

  6 października br. pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz gminnych bibliotek publicznych powiatu jasielskiego uczestniczyli w szkoleniu Dyplomacja na co dzień.

 • Festiwal: Muzyczna bombonierka – koncert Basi Stępniak-Wilk
  05 października 2017

  5 października br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach XII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego zaprasza na koncert Basi Stępniak-Wilk.

 • Festiwal: Życie jest jak bombonierka... – koncert Basi Stępniak-Wilk z zespołem
  05 października 2017

  5 października br. w ramach XII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w Sali widowiskowej JDK odbył się koncert Basi Stępniak-Wilk z zespołem.

 • Festiwal: Wrażliwa jak Klementynka – spektakl słowa
  03 października 2017

  Klementynka to bajka prowansalska, o próżnej, nieostrożnej dziewczynce, którą przed katastrofą uchroniła ukryta w głębi serca wrażliwość. Jest to opowieść interaktywna, podczas której rozmawiamy o marzeniach.

 • Festiwal: Historia pachnąca lawendą - spektakl słowa
  03 października 2017

  W spektaklu wzięła udział grupa przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Osobnicy. Artyści, wykorzystując proste, szmaciane lalki, akompaniament akordeonu, dzwoneczków indyjskich i liry korbowej, wprowadzili dzieci w zaczarowany świat bajki prowansalskiej.

 • Festiwal: Tam, gdzie mieszkają szczudłaki
  02 października 2017

  Co lubią mali czytelnicy? Krainy, w których wszystko jest możliwe oraz stworzenia nie z tej Ziemi. To wszystko można znaleźć w książkach Joanny Preisner, która 2 października br. w ramach XII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, zabrała dzieci w świat pełen niespodzianek i dobrej zabawy.

 • Akcje: Przyjaciółka pielęgniarka – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 3
  29 września 2017

  Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak ważne jest głośne czytanie i jak często słuchamy głośnego czytania? My już poznaliśmy odpowiedź! 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który powstał z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Z tej okazji Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosiła dzieci z grupy „Motyle” z Przedszkola Miejskiego nr 2.

 • Festiwal: Opowiadając o książkach – spotkanie z Grzegorzem Kasdepke
  29 września 2017

  Zazwyczaj spotkania z Grzegorzem Kasdepke są brawurowe i wesołe – tak było i tym razem. Z dużą dozą humoru i zabawy uczestnicy poznali odpowiedzi na pytania, dotyczące spraw ważnych i poważnych...

 • Edukacja: Z przedszkolakami śladami przeszłości
  28 września 2017

  Kto i kiedy nadał Jasłu prawa miejskie? Nad jakimi rzekami leży miasto? Kto jest patronem Jasła? Kim był Zyndram z Maszkowic? Z tymi pytaniami zmierzyły się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Jaśle, podczas zajęć zorganizowanych przez Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle we wrześniu br.

 • Festiwal: Warsztaty Językowe Słowa na łowach
  28 września 2017

  Podczas spotkania z gimnazjalistami i uczniami siódmej klasy Szkoły Podstawowej pani Barbara w bardzo przystępny i ciekawy sposób pokazała uczestnikom warsztatów, że język którym mówimy na co dzień jest barwny, plastyczny i że naprawdę można się nim posługiwać w sposób elegancki i rozwinięty, używając zdań przynajmniej z dwoma orzeczeniami.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz