Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Obrońcy mórz: piraci, morscy terroryści i polski oficer ochrony statków

  Świat piractwa i morskiego terroryzmu jest skomplikowany i różnorodny. Piratami są młodzi ludzie urodzeni w trakcie trwania wojny domowej w Somalii, a koszmar wojny jest dla nich codziennością.  Piractwo to też wielomilionowy biznes oraz dobrze wyszkoleni i zorganizowani bojownicy.

 • Jeżeli będę miał zły dzień, ktoś dziś umrze: wyznania szwedzkiego lekarza.

  Unge pozwala czytelnikowi nałożyć lekarski kitel i poczuć ciężar odpowiedzialności, jaki spoczywa na tych, którzy decydują o ludzkim życiu.                 

 • Zwierzaki zwyklaki

  Czy rozgwiazda jest osiłkiem? W jaki sposób sójka sadzi lasy dębowe warte pół miliona euro? Czym rozmawiają śledzie…? Czy szczury lubią łaskotki i czy szpaki mogłyby wystąpić w Tańcu z Gwiazdami?

 • Bajki mariackie

  Książka przenosi czytelnika na krakowski Rynek, plac Mariacki i  ukazuje  niezwykły świat pradawnych podań, jak i tych bardziej współczesnych, rozgrywających się na oczach naszych dziadków czy rodziców. Znajdziemy tu 9 bajek – legend, które są ściśle związane z najbardziej znanym kościołem w Krakowie.

 • Działalność społeczno - kulturalna Łemków w Beskidzie Niskim po 1989 roku

  Książka stanowi studium wiedzy o Łemkowszczyźnie po 1989 r. czyli po okresie transformacji ustrojowej. Folklor i kultura Łemków wciąż fascynują nie tylko mieszkańców Beskidu Niskiego, a ich historia jest ważną kartą w dziejach Podkarpacia.

 • Dziewczyna o czterech palcach

  „Dziewczyna o czterech palcach” – to najnowsza powieść szpiegowska Marka Krajewskiego – którą, jak mówi, chciał napisać od zawsze… Fantastycznie oddany klimat lat dwudziestych, szybka akcja i „stary znajomy” Łyssy, wyścig wywiadów – nie można się oderwać.

 • Gerda: historia wieloryba

  Czy mały wieloryb ma marzenia, może przeżywać radość, żal i nadzieję – tak jak ludzie? Historia Gerdy to odkrywanie podwodnego świata małego wieloryba: dzieciństwo u boku kochających rodziców i brata, poprzez smutek towarzyszący samotności.

 • Pisklak

  Główna bohaterka Klara jest nastolatką, która pewnego lata przeżywa wiele trudnych chwil: narodziny chorego braciszka, poznanie dwóch chłopców samotnie mieszkających w ruinach starego domu, pierwsze zauroczenie, zachwianie przyjaźni. Klara będzie musiała dokonać wyboru i podjąć prawdziwą próbę dojrzałości i odpowiedzialności. Czy ją zaliczy?

 • Kapitanowa na wielkiej żegludze

  Autorka jest żoną marynarza, dziennikarką i miłośniczka statków. Przemierzyła wszystkie oceany i prawie wszystkie morza świata – opisuje swoje przeżycia  i doświadczenia, przybliżając czytelnikom fascynujący świat morskich wojaży.

 • Uczuciometr inspektora krokodyla: rozpoznaj, zmierz i kontroluj swoje uczucia

  Autorka książki Uczuciometr inspektora krokodyla uważa, że wystarczy nauczyć się je rozpoznawać, mierzyć i regulować używając UCZUCIOMETRA. W swojej książce opisuje emocje, z którymi dziecko styka się zarówno u siebie jak i u innych. Pomaga je zidentyfikować i interpretować, a także daje instrukcje jak sobie z nimi poradzić.